Wpis z mikrobloga

widzę po tagach że ta gra raczej nikogo nie interesuje, ale i tak spróbuje xD
Dawno nie grałem porządnie w AoE, ale w 4 odstaje tempem od kompa nawet na poziomie easy ( ͡° ʖ̯ ͡°) w 2 pamiętam by się wgryźć korzystałem często z aktywnej pauzy, albo spowolnienia czasu. szybka pauza by ogarnąć kilka jednostek jednocześnie, kilka budowli, zakolejkować co trzeba i wio. Brakuje mi tego cholernie w nowym AoE, bo nie nadążam po prostu xD AI wysyła jakieś pierdy do mojej bazy po 15 minutach, gdzie ja nawet mapy nie mam odsłoniętej i muszę się koncentrować na obronie, zamiast na tym co robię. jestem takim boomerem i muszę po prostu git gud, czy są jakieś rzeczy które mogę zrobić?
#aoe #ageofempires #aoe4
  • 8
@Matiszka: akurat halo wars 2 nie grałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) moje odczucia są jakby to było aoe2 na speedzie - o wiele jest szybszy pacing, mimo, że w zasadzie gra się podobnie. po kilkunastu minutach mam już ponad tysiąc zasobów.

I moim problemem jest ogarnięcie tego wszystkiego, w sensie wiem, że pikemenów już nie olewać, tylko wysyłać na czoło armi do obrony przed jeźdzcami, wiem jak
@TymRazemNieBedeBordo: Sam nie jestem koksem ale kilka rad mogę dać. Najważniejsza rzeczą jest ekonomia, skup sie na jak najszybszym wbiciu imperial age, przy jednoczesnym tworzeniu armii żeby odpychać wroga. Pamiętaj o tworzeniu cały czas villigersow i wysyłaniu ich na farmy/drewno/zloto. (Tak żeby wszędzie było min po 20) Opanuj na podstawowym poziomie skróty klawiszowe. Scout, klikasz na niego przytrzymujesz shift i klikasz po minimapie, on już sobie tam pobiega a ty będziesz
@Tabaluga53: @Matiszka: dzięki chłopaki za tipy. Kolejna rozgrywka była jednostronna ( ͡° ʖ̯ ͡°) zauważyłem, że, mówiąc krótko, #!$%@?ąc z budową i organizacją bazy, w zasadzie nie dając sobie chwili wytchnienia można ogarnąć prosto i szybko AI. Zadbać o zasoby, o budowę armii i w zasadzie temat można zamknąć w 20 minut. Szkoda! liczyłem, że sobie można poczilować, pobudować trochę swoją bazę, jakoś ją fajnie zorganizować,