Wpis z mikrobloga

Mirki jesteście moją ostatnią deską ratunku. Nawet elektroda ani satkuriery nie odpowiadają ( albo nie wiedzą albo maja #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Posiadam Hauppauge HD PVR 2 - sprzęt do przechwytywania obrazu np z satelity albo konsoli. Dotychczas używałem starego dekodera z wyjściami component i nie było problemu ze zgrywaniem materiałów na kompa. Od kiedy mi wymienili na dekoder z wejściami HDMI pojawil sie problem. Program na PC nie widzi sygnału - powód -> HDCP. Wiem ,że można obejść to splitterem no i teraz pytanie i prośba. Mógłby ktoś polecić jakiś niedrogi splitter który w tym przypadku się sprawdzi ? Co za ustrojstwo usunie mi HDCP i będzie pasowało do zestawu który posiadam?

#elektronika #pytanie #hdcp #satelita #majsterkowanie #komputery
DmNQ193 - Mirki jesteście moją ostatnią deską ratunku. Nawet elektroda ani satkuriery...

źródło: comment_1635549738w4CToJLAPEN0TmwXV46jxG.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DmNQ193: trudne pytanie, to i brak odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º) Też bym nie wiedział co doradzić. Tylko co do nagrywania z satelity to nikt się w to nie bawi w takie urządzenia tylko kupuje swój własny tuner satelitarny z wejściem na moduł CI+ i bierze w umowie z dostawcą TV moduł dekodujący CI+ z kartą. Taki tuner przy użyciu odpowiednich dodatków do systemu pozwala oglądać i
@super_tux: no właśnie czytałem ze jedni polecali do hdcp hdfury inni ze chodzilo im na gembirdzie dlatego wiele opinii i nie wiem ktory z nich sobie poradzi. A cos takiego myslisz mialoby szanse zadzialac? https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-hdmi-baseus-4k-do-ps-5-lub-xbox-x-10079320934?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=EAIaIQobChMIuoLkuP3x8wIVPUaRBR2e6gA6EAQYByABEgJUr_D_BwE

Nie bardzo ogarniam ile mialoby to miec wejsc. Bez splittera wyglodaloby to tak ze zrodlo in z hauppauge daje do satelity a out do telewizora i wszystko przesylam po usb do kompa. Natomiast jak musze ominac
@Ramone: zdaje sobie z tego sprawĘ natomiast Hauppauge byl kupiony glownie do zgrywania gier z konsol i kaset vhs. Pozniej znalazlem inne zastosowania jak wlasnie zgrywanie z satelity po componencie. Szkoda zeby sprzet za 800 zl stal bezuzutecznie a chyba splitter da rade tylko musze wybrac odpowiedni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DmNQ193: ciężko powiedzieć czy zadziała. Ten co podesłał to znalazłem na blogu jakiegoś typa co właśnie ogarniał ten temat i szukał sposobów i z tym mu zadziałało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc chyba warto zacząć od tego ustrojstwa co podrzuciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)