Wpis z mikrobloga

Chcę zwrócić itemy z amazon.it -> przygotowuję paczkę tak jak mi każą ( przyklejam fakturę, etykietę zwrotną itp ) idę zanieść pakę na pocztę i babka mówi że nie obsługą paczek amazon, na dhl tak samo... kontaktuję się z supportem i mówią że to nie jest paczka przedpłacona i sam muszę za nią zapłacić. Ktoś mi powie jak to wysłać? muszę iść na pocztę i ręcznie zaadresować pakę na adres z etykiety zwrotnej? wtedy na pakę będzie dochodziła jeszcze nalepka adresowa z trackingiem od kuriera którego wybrałem?
#amazon #amazonde #amazonpl #cebuladeals #promocje
  • 12
@Pawlak_III: Zwroty do Amazon.it/fr/es są możliwe, tylko musisz samodzielnie zamówić kuriera. W przypadku .IT prawdopobnie musisz wysłać do San Giovanni (sprawdź na etykiecie z danymi zwrotnymi). Zamawiasz przez Furgonetkę lub innego brokera, jeżeli to mała paczka to koszt wyniesie około 80zł. Jednak jak tylko paczka dojdzie i dostaniesz zwrot za sam przedmiot, to napisz na support, to zwrócą koszty odsyłki. Mam wrażenie, że przetwarzanie zwrotu z przesyłek dostarczanych na własną rękę
@Pawlak_III jak robiłem zwrot do Amazon.fr to sam opłacałem kuriera i amazon zwrocil mi 13 euro za przesyłkę. 13 euro to chyba maksymalna kwota zwracana przez Amazon niezależnie od poniesionych własnych kosztów.