Wpis z mikrobloga

@mroz3: ja wczoraj wyszedłem z domu po miesiącach piwniczenia i częściej słyszałem ukraiński niż polski w MPK, w knajpie, na ulicy...

PANIE PREZYDENCIE JACEK SUTRYK DZIĘKUJĘ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroz3: sutrykowe boty weszły na nowy poziom. Miejsce zamieszkania Wrocław i sporo znajomych. Ciekawe tylko po co jej radni z Podlasia czy innego Podkarpacia w obserwowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Akurat w Kijowie tak - tam większość mówi po rosyjsku a sporo mieszkańców nie zna ukraińskiego (jak np. legenda ukraińskiej piłki i do niedawna selekcjoner reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko). Po ukraińsku mówi się właściwie jedynie na zachodzie kraju, reszta ma ten język w dupie.
  • Odpowiedz
@Bolerro po ukraińsku preferują mówić na zachodzie i północnym zachodzie, ale rosyjski zna praktycznie każdy na poziomie komunikatywnym. I fakt, ci z okręgu lwowskiego i okolic jakieś 15 lat temu nie lubili rosyjskiego, ale zwykle go znali i potrafili się w nim porozumieć. Nie mniej jednak większość Ukraińców spokojnie dogada się po rosyjsku. Różnica jest mniej więcej taka jak między czeskim, a słowackim
  • Odpowiedz