Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz bo już nie wiem.

Pomyślałem, że zmienie sobie laptopa bo obecny #thinkpad T420s co prawda działa ale grzeje sie strasznie i należy mu się już odpoczynek.

No to mówię, kupie takiego samego tylko nowszego. Popatrzyłem, że niby T480 z i7 powinien już być taki nawet dobry... ok. 2200- 2400 zł za używkę- no przełkne ten wydatek.

Ale teraz jak porównam sobie tą i7 8gen z takim Ryzenem 5, który jest w nowych laptopach za tą samą kase to się okazuje, ze ten thinkpad jest 100 lat za murzynami? Czy nadal jest w miare zajebisty?

Opłaca się brać teraz jeszcze te polisingowe/używane thinkpady?

#laptopy
  • 16
@Powuyo: W nowym laptopie za tę kwotę nie doświadczysz jakości wykonania nawet używanego thinkpada oraz wsparcia społeczności. Na twoim miejscu bym się zastanawiał do czego potrzebujesz np. do podróży bym brał thinkpada z racji na wspominaną konstrukcję i ergonomię, a do domu tego nowego, bo i tak będzie stał na jakiejś macie chłodzącej z podpiętym monitorem i klawiaturą
Ale teraz jak porównam sobie tą i7 8gen z takim Ryzenem 5, który jest w nowych laptopach za tą samą kase to się okazuje, ze ten thinkpad jest 100 lat za murzynami? Czy nadal jest w miare zajebisty?


@Powuyo: Ten thinkpadzik jest całkiem ok sam korzystam na co dzień. Ciuchutki i w #!$%@? na baterii trzyma. Bierz pod uwagę, że ten tp nowy kosztował jakieś 5-6K i masz w nim dwie
Opłaca się brać teraz jeszcze te polisingowe/używane thinkpady?


@Powuyo: dopóki nie potrzebujesz pancernego czołgu to nie. Ste stare trupy sa w chooj wolne i chcą za nie chore pieniądze. Ryzen 4500U to rewolucja wydajności w tanich laptopach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: okej, a może warto dołożyć pare stówek do wyższego modelu czy coś? No bo z ryzenem ThinkPady to już są drogie ale może w przedziale powiedzmy do 3k max będzie coś znacznie lepszego niż t480?
do 3k max będzie coś znacznie lepszego niż t480?


@Powuyo: Nie wiem, musiałbyś poszukać. W teorii były t480 z amd ale w biedniejszej werrsji. Miałeś też modele z t495 z amd ale też one nie miały bajerów. Nie wiem jak jest w najnowszych modelach ale np thinkpady z amd były całkowicie pozbawione thunderbolt. Musiałbyś sobie posprawdzać jak intele wypadają w tych nowszych gen typu t490 po porównaniu do t480 i jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: No właśnie t490 też są większości z intelami 8 generacji więc nawet jeżeli różni się modell procesora to przyrost nie będzie jakiś wielki. No i jest ich mało bo to chyba jeszcze stosunkowo młody model i pewnie jeszcze nie są masowo wycofywane
o jakich bajerach mówisz? Drugi dysk i druga bateria to te bajery czy jest coś jeszcze?


@Powuyo: dla mnie bajery:
- thubderbolt
- wymienny ram (oba sloty, w t480 możesz wrzucić 64GB ramu) - mi się to przydaje bardzo bo vm'ki i dużo rzeczy #!$%@? w ramie, nawet pliki tymczasowe sobie trzymam w ramie na ramdysku
- dwie baterie (zewnętrzna i wbudowana), dokupiłem sobie drugą wymienną i lapek mi spokojnie trzyma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

W tej chwili internet+ sketchup. Nic bardzo wymagającego bo jak mowie do tej pory ogarniam to na 420s i poza wysokimi temperaturami to ogarnia. W tej chwili nie renderuje tego co projektuje żadnym silnikiem ale być może w przyszłości będę chciał to robić
dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

W tej chwili internet+ sketchup. Nic bardzo wymagającego bo jak mowie do tej pory ogarniam to na 420s i poza wysokimi temperaturami to ogarnia. W tej chwili nie renderuje tego co projektuje żadnym silnikiem ale być może w przyszłości będę chciał to robić


@Powuyo: no to jeszcze info ale bardziej przyszłościowe. Ja zwracałem uwagę na thunderbolt bo jak masz hunderbolt w lapku to możesz sobie hotplug podłączać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: xd kupiłem finalnie t490
No i w sumie chyba dobry zakup bo dzisiaj przyszedł i
-z PL dystrybucji, nie ma naklejek na klawiaturze
-nie powystawowy tylko z lombardu
-taniej niż za t480 (1800 zł)
No i hit. Jeszcze 10 miesięcy gwarancji producenta xdd