Wpis z mikrobloga

Mirasy zastanawiam się nad prezentem dla młodego lat 6

Chodzi na robotykę na którym działają na podobnych zestawach. Ktoś się orientuje czy później z tym zestawem są kompatybilne kolejne silniki, czujniki etc?
Pewnie tak ale zanim wydam 700 wole się upewnić xD

Ewentualnie jeżeli są jakieś inne zestawy w podobnym budżecie to podrzućcie, na stronie lego tylko tyle znalazłem

#lego
krzych0 - Mirasy zastanawiam się nad prezentem dla młodego lat 6

Chodzi na robotyk...

źródło: comment_1635447961bbVUXAeqherbN3IeD8wYWr.jpg

Pobierz
  • 17
@krzych0: kiedyś opisywałem wrażenia z używania. Znajdziesz w moich znaleziskach jeśli chcesz. W dużym skrócie nie jest źle, ale do bardzo dobrze trochę brakuje. Do tego brak dokumentacji dotyczącej programu. Zaawansowane sterowanie nie jest opisane. Mam gdzieś chyba dokument z częściowym wyjasnieniem ikon.
@krzych0: jedyny problem jaki mam z tym zestawem, to taki że aplikacja do niego chyba nie jest już przez lego rozwijana, a trochę irytujące jest jak grasz na gitarce i ekran Ci się blokuje, bo nikt o tym w Lego nie pomyślał

ale na początek mega + sam hub można też uzywać w Powerede Up i w pybricks, wiec jak chcesz go zainteresować programowaniem to IMO dobry prezent
@kurlapejter: tam już kij z kasa, ale wyglada to na dość zaawansowane. W sumie nie boje sie ze tego nie ogarnie, ale widzę tu dużo pracy a mało zabawy. W rozumieniu 6latka ofc, bo ja bym miał w #!$%@? fanu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: myślę, że takie rzeczy nie są dobre dla sześciolatka bo może się szybko zniechęcić, szczególnie że trzeba najpierw się nauczyć "programować". Może lepiej coś innego, ruchomego i sterowanego?
tam już kij z kasa, ale wyglada to na dość zaawansowane. W sumie nie boje sie ze tego nie ogarnie, ale widzę tu dużo pracy a mało zabawy. W rozumieniu 6latka ofc, bo ja bym miał w #!$%@? fanu :)


@krzych0: To nie jest specjalnie zaawansowane. Po zbudowaniu jest proste w obsłudze, bo masz predefiniowane podprogramy, które możesz łączyć w większe.
@krzych0: na zajęciach z robotyki maja pewnie LEGO WeDo lub Spike ale to jest dużo droższe. Można też zastanowić się nad książkami LEGO Technic Idea Book autorstwa Yoshihito Isogawa, to takie wprowadzenie do robotyki na prostych przykładach, tylko trzeba mieć elementy Technic.