Wpis z mikrobloga

@BozenaMal: Po to się robi przecinki pomiędzy uprawami leśnymi. Normalny las by nie spłonął, bo mech ze starych przewróconych drzew powstrzymałby żywioł. A tak trzeba robić las w kratkę...
  • Odpowiedz
Przecież pożary to nic nowego gdyby tak jarały się pożary od tysiącleci to nie bylo by lasów.


@Niebadzlosiem: w swojej "bardzo mondrej" analizie, pominąłeś zupełnie fakt, że przed tysiącami lat w Polsce nie żyło 35+ milionów ludzi, tylko może kilkaset tysięcy (a pewnie i mniej).
Więc te twoje odniesienia do przeszłości nijak mają się do rzeczywistości.

Ale pewnie to jeden z tych prawaków, który twierdzi, że zmiany klimatu nie ma, mimo
  • Odpowiedz
@fledgeling: Trochę nie trafiłeś ;P Jestem raczej eko osobą.
Chodziło mi tylko o to że takie mniejsze pożary uchronią przed giga pożarem i tyle :)
No bo co innego zrobić w związku z tym że klimatu nie cofniemy ? Pogodzić się z tym że w końcu spłoną wszelkie lasy? Moim zdaniem albo pozwolić na spłoniecie/kontrolowane pożary lasów by podziekić duże lasy w kratki albo w obszarach zagrożonych niebezpieczeństwem wyciąć drzewa by
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: sadzić drzewa, chronić te które są, nowy park narodowy w każdym województwie, do tego mnóstwo nowych zbiorników wodnych bo Polska wysycha, zmniejszać zużycie paliw kopalnianych, przejść na inne źródła energii, starać się zużywać mniej plastiku? Jak ktoś czuje się na siłach to nie jeść mięsa.

Od ręki ci mogę napisać takie rzeczy, a pewnie można napisać mnóstwo innych.
  • Odpowiedz
@fledgeling: Czemu wyzywasz obcą osobę w internecie? WTF is wrong with You.
Jak chcesz chronić drzewa/lasy gdy jak wybuchnie taki pożar jak w Amazonii czy Rosjii podczas dużej suszy? Teleportujesz strażaków z całego świata ? Nie mamy chyba tyle helikopterów/samolotów by ugasić duży pożar.
Moja wypowiedz odnosi się do sytuacji na świecie nie tylko w Polsce.

Każdy może zrobić ile może i ile chce. Najwięcej i tak trują kraje rozwijające się
  • Odpowiedz