Wpis z mikrobloga

Hej, ze względu na to, że nie mieszkam w Polsce, nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa szczepień w polskiej służbie zdrowia?

Czy szczepienia dla wszystkich pracowników #zoz są obowiązkowe? Mój tata, który pracuje w szpitalu, a nie jest pracownikiem medycznym, przyjął 3 dawkę szczepionki. Czy są jakieś regulacje, że jakby jej nie przyjął, to mogliby mu rozwiązać umowę? Nie rozmawiam z nim na ten temat, bo go unika, a chciałabym dowiedzieć się od kogoś, kto zna lepiej temat.

#szczepienia #covid19
  • 5
@MarianoaItaliano: Też mieszkam w UK i odczuwam duży nacisk na szczepienie z góry uczelni, część zajęć mam w szpitalu, więc nawet nie mogę korzystać z kafejki przy recepcji tylko iść 10 minut dalej do Tesco Express poza budynek szpitala ¯\(ツ)/¯ Moja koleżanka została zwolniona jako opiekun osób starczych pomimo tego, że jest ozdrowieńcem, a nie szczepiła się ze względu na chorobę autoimmunologiczną. Ja sama czekam na rozwój wydarzeń, może
@spidero: Dzięki za link. Wydaje mi się, że jednak dużo osób mogło się zaszczepić ze względu o pracę. Mogliby iść z tym do sądu, ale na to potrzeba pieniędzy, czasu, i nerwów.