Wpis z mikrobloga

Muraski, ostatnimi czasy u nas były lokalnie przerwy w dostawie prądu.

Zaczęła przy tym chyba szwankować karta graficzna, otóż po każdej takiej akcji nie włączała się od razu z PC. Dopiero załączała się po całkowitym odłączeniu PC od prądu i potem zaczynała sobie działać prawidłowo - jak już raz się włączy, to potem działa jak należy bez żadnych problemów.

Co może być powodem tego że nie załącza się po takiej przerwie od razu, coś już w niej szwankuje?

Karciocha to 5700XT Nitro

Czy też może to zasilacz coś nawala na danej linii? Chociaż tu wątpię, specjalnie kupywałem na takie akcje Dark Power Pro 11 od Be Quiet'a żeby nie padł przy pierwszej lepszej okazji

#komputery #pcmasterrace
  • 3
@Bogdan_Boner: zacznij od zdiagnozowania zasilacza przez podmianę na znany sprawny. To jest najczęstszy winowajca. A na przyszłość polecam UPS, nie musi być nie wiadomo ile podtrzymania ale samo to że będzie topologia online skutecznie ochroni.
@keton22: Tylko jak zdiagnozować dobrze taki zasilacz? Wszystko działa więc nie mam pomysłu na to :) Myślę czy nie napisać do Xkomu na maila serwisowego (kupowałem u nich), tylko w razie odsyłki muszę najpierw jakiś zastępczy wyczarować
@Bogdan_Boner: zasilacza jako takiego bez sprzętu pokroju psukill nie zdiagnozujesz ale też nie musisz. To co ja bym zrobił to to podpiął kompa do drugiego zasilacza - ruszy winny zasilacz, nie ruszy niekoniecznie zasilacz niewinny ale problemy też gdzie indziej i wtedy kartę włożyć do innego komputera ale takiego że jak umrze płyta to nie żal. Jak nie masz sprzętu na podmianę i nie masz od kogo pożyczyć to najlepiej daj