Wpis z mikrobloga

Klub książkowy afrykańskiego dyktatora. 3 tydzień.

Louis-Ferdinand Céline - Podróż do kresu nocy

Na ten tydzień proponuję tę słynną książkę z 1932 roku.
Proszę dodawać plusy wpisu, jeśli też będziecie czytali tę książkę. Wymiana zdań za tydzień.
#klubksiazkowywykopu #ksiazki #czytajzwykopem #literatura

A teraz przeproszę przed użytkownikami @Sandrinia: , @matkaPewnegoMirka: , @pigoku: , @hoszin: , którzy z powodu mojego złego wyboru w zeszłym tygodniu, czytali następującą książkę:

Muriel Barbery - Elegancja jeża

Tam nie ma o czym dyskutować, ale jeśli ktoś ma ochotę na parę słów, to zapraszam.

Pytania dla dyskusji:
1. Czy była to najgłupsza książka, jaką przeczytaliście w tym roku?
2. Książka jest w stylu powieści YA, czy francuskie pisarze stają się bardziej prymitywnymi?
3. To jest podkreślane w ciągu całej książki, że główna bohaterka jest kochająca rosyjskiej literatury, czy to gdzieś używane w fabule, z wyjątkiem tego, że nazwała swego kota Lew?
4. Obserwacje życia, które nastolatka i starsza kobieta zapisują w swoich dzienniczkach, są nie tylko płytkie, ale i całkowicie błędne. Co to znaczy? (w jednej z recenzji w czasopiśmie nazwano książce "powieścią pomysłów", czy znalazłeś jakieś?)
5. Wygląda na to, że motywacje bohaterów, wiarygodność fabuły i w ogóle "budowanie świata" są znacznie dojrzalsze w opowiadaniach dla dorosłych na specjalnych stronach, prawda?
6. Czy to było naprawdę konieczne nie jedno, ale dwie relacje międzyrasowe włączać do książki?
7. Ja mam, ale czy też macie, jestem ciekaw, jakieś dobre przykłady YA?
źródło: comment_1635404129ZMXSZKnWnEjxZZCtyjXqTO.jpg