Wpis z mikrobloga

W życiu każdego holdera jest moment, w którym stwierdza, że bardziej liczą się dla niego duże korekty i okazje na zakupy niż wysokie wzrosty tudemun. Dlatego, że jest PEWIEN, że:
1. On zawsze i tak urośnie i za kilka lat będzie kilka milionów $ za sztukę (o ile dalej będziemy odnosić się ceną BTC do tego papierowego fiat-gówna), ale do pewnych cen nie spadnie już nigdy.
2. Bitcoin to jedyny ratunek od tego chorego systemu finansowego, więc chce się go mieć jak największą ilość, żeby ratować siebie i swoich bliskich. Zwłaszcza, gdy widzi się to, że państwa/rządy mogą z tym teraz walczyć, ale to wcześniej czy później skończy się porażką, a potem pełną adopcją i będzie już bardzo późno na zakupy dla zwykłych Kowalskich.

#bitcoin
  • 14
@CarlGustavJung: A wiemy że tak będzie? Skąd wziąć ludzi którzy bedą kupowali btc za milion? Po co w ogóle? Wiesz jak wysokie opłaty za transakcje będą? Kupiłbyś walutę którą nie mógłbyś wykonać przelewu bo nadmiar bogatych użytkowników zablokuje cały mempool swoimi transakcjami? Kogo będzie stać żeby zaplacic 10 tys PLN za przelew?
@do_abordazu:

mozesz mi wyjasnic w jakis sposob tradycyjny system finansowy jest chory dla takiego typowego wykopka? (takiego zarabiajacego 3k na reke)


Odkładasz od 10lat pieniądze na zakup mieszkania. Po tym okresie okazuje się że zamiast uzbierać na mieszkanie nie możesz kupić nawet 1/5 tego co zakładałeś dziesięć lat temu. Wszystko to przez dodruk pieniądza i rosnąca co roku inflację
@kooliber: @kooliber: to ze cie nie stac na mieszkanie to nie kwestia systemu finansowego a gospodarczego i zaradnosci, nie stac cie bo gospodarka w ktorej zyjesz nie jest wydajna lub tez nie potrafisz zarobic, a nie ze inflacja zjada twoje dochody i oszczednosci, przypominam, zapytalem o typowego wykopka 3k a nie mieszkanca wenezueli czy zimbabwe
@do_abordazu: o czym ty #!$%@?. Wszystkich ludzi w Polsce oszczędności na lokatach przez ostatnie 10lat straciły 50% siły nabywczej a ty mi #!$%@? o zaradności.

Gdzie napisałem że mnie nie stać na mieszkanie. Dzięki Bogu cztery lata temu zaufałem BTC i teraz z oszczędności zamiast kupić kawalerke mogę kupić dwie wille
@kooliber:

o czym ty #!$%@?.

nie #!$%@? tylko tlumacze jak chlopu na roli

Wszystkich ludzi w Polsce oszczędności na lokatach przez ostatnie 10lat straciły 50% siły nabywczej a ty mi #!$%@? o zaradności.

to ja nie wiem jakim cudem ci ludzie w polsce po 10 latach dorobili sie domow i mieszkan (skoro juz idziemy z przykladem), pewnie maja drukarki po piwnicach ze pomimo 50% inflacji bylo ich stac na zakup, moze
@klatra: będzie oboma. Natomaist dobre płacidła już mamy, Paypal, blik, etc, nie tego ludzkość potrzebuje najmocniej. Potrzebujemy twardego pieniądza. Szybkie i tanie płatności dopracujemy na spokojnie, ale staną się one pewnie dopiero powszenie używane gdy wszyscy masowo pozbedą się fiatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)