Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaki elektryczny młynek do kawy? Do tej pory używałem polecanego tu przez Mireczków kawoszy ręcznego młynka xeoleo z ali ale już troszkę mam dość ręcznego kręcenia co rano. Jest jakiś jeden polecany młynek elektryczny? Zależy mi na regulacji grubości mielenia, bo w sumie często z tego korzystam jak zmieniam kawkę albo chcę coś pozmieniać w smaku. No i w sumie jakby był w miarę nieduży i jakoś ładnie się prezentował na blacie to by były plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mlynek #kawa #kawatime
  • 22
@bzyqster: Ludzie korzystają i są zadowoleni. Czy uzyskasz idealnie poprawne espresso? Raczej nie. Czy będziesz zadowolony z tej kawy i będzie smaczniejsza niż z większości automatów? Tak. Ale pod espresso rozważyłbym graefa, gdzie można dołożyć podkładki pod żarna i uzyskać bardzo fajny drobny przemiał. Ewentualnie używany porządniejszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CapaldiTheDoctor: jako że było wolne to młynek mam dopiero od tego tygodnia, więc dopiero kilka kawek się udało zrobić. Wstępne wnioski są takie że niesamowicie równo jest ta kawa zmielona :O zupełnie inaczej to wygląda jak z ręcznego młynka. Ale w smaku różni się niewiele xD dalej bardzo dobra. Regulacja wygodna. Jedyna słabsza strona to ten pojemnik na zmieloną kawę który rzeczywiście sie elektryzuje i przyciąga kawę, trochę niewygodnie się ją
@boogi77: Nie wiem czy jest taki materiał dla świeżo zmielonej kawy. W graefie którego używam pod dripa jest identyczny problem. Z tego co wiem to eureka miała w którejś wersji metalowy pojemnik i tez było to samo. Świeżo mielona kawa zwyczajnie lepi się do wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)