Wpis z mikrobloga

Malowanie ściany na biało po intensywnym kolorze - pytanie laika kompletnego.
Czy polecacie z doświadczenia jakieś konkretne farby/wałki/produkty przy takim przedsięwzięciu? Zawsze malowałam ścianę z białego na biały i jesczze nie wiem przed jakim wyzwaniem stoję i na co się nastawić :D

#budownictwo #pytaniedoeksperta #budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kezsuzs: Zależy czego oczekujesz. Półmat, mat czy głęboki mat. Osobiście nigdy się nie zawiodłem na kolorowych farbach Magnata, kryły nawet już za pierwszym razem (nie wiem jak biała).
Tikkurile ludzie polecają antireflex white 2
Dulux, ale serię professional
Ja u siebie chciałem najgłębszy mat i brałem farbę Semina (malowałem czyste tynki, ale większość pokryte na raz).
  • Odpowiedz
@Kezsuzs kup dobry grunt głęboko penetrujący, a najlepiej biały primer że śnieżki, po takim zabiegu, przykryjesz każdy kolor malując max 2 razy, a co do farby białej to jakakolwiek farba lateksowa np biały Beckers
  • Odpowiedz
@Kezsuzs: ja bym najpierw kupil najtansza biala i nia pomalowal najpierw jako podklad, a pozniej docelowa, inaczej wydasz duzo pieniedzy. Nie wierz ze dobra farba na 2 warstwy zamaluje ;) nie ma na to szans. Jak zamalujesz najpierw bylejaka, to byc moze 2 warstwy dobrej wystarcza.
  • Odpowiedz