Wpis z mikrobloga

@Mysciak: powinienies zglosic w nowej firmie ze juz masz ppk i co chcesz zrobic- czy przetransferowac srodki do nowego i stary zamknac, czy otworzyc ci nowy bez transferu i bedziesz mial wtedy dwa rachunki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mysciak: NN i NN IP to niby ta sama grupa, ale jednak dwie różne firmy.

Jako ciekawostkę powiem, że NN IP dość mocno specjalizowało się swego czasu właśnie w funduszach emerytalnych i w funduszach cyklu życia i mieli dobre stopy zwrotu.
  • Odpowiedz
@emerjot:
No to tak jest i teraz mam 2, póki co mi to raczej nie przeszkadza, jakbym zmieniał w przyszłości pracodawców i miałbym z 4-5 tych ppk to faktycznie je przeniosę do jednego.

@Mr--A-Veed:
Pewnie stopy zwrotu będą +- podobne, skoro to jedna grupa. Z NN byłem dość zadowolony, odkąd PPK weszło od 2020 roku to pisze, że zysk to koło 26%
  • Odpowiedz
Pewnie stopy zwrotu będą +- podobne, skoro to jedna grupa. Z NN byłem dość zadowolony, odkąd PPK weszło od 2020 roku to pisze, że zysk to koło 26%


@Mysciak: Niekoniecznie - po NN IP jako oddzielna firma ma własne biuro i własnych ekspertów, którzy inwestują te środki.

Chyba, że główne NN nie ma swojego zespołu inwestycyjnego, tylko kwestię inwestycji outsourcuje do spółki-córki. W sumie to dość prawdopodobne.
  • Odpowiedz