Wpis z mikrobloga

@rluk: Mieszkałem w tej okolicy parę lat temu. Niby blisko do centrum, ale rejon już nieco zalatujący patologią. Przebijanie opon gratis. Raczej nie chciałbym tam ponownie mieszkać, chociaż są gorsze dzielnice.
@Jednobrewy: @Brylant: Rozni sie mocno na minus wzgledem np. Przymorza/Zaspy/Zabianki? Wg mnie te dzielnice tez sa troche patusiarskie(a przynajmniej byly jeszcze z pare lat temu)...
To przebijanie opon to tak dosc czeste zjawisko?
Co masz na mysli piszac dziwnych ludzi?
Chce tam kupic mieszkanie, a powyzsze dzielnice odjechaly mi cenowo zbytnio.
@rluk: dużo ludzi mieszka tam z pokolenia na pokolenie i wiele soba nie prezentuje. Jest to niedaleko centrum miasta i stąd jakby duża rotacja różnego typu nurków. Bardzo mało jest tam nowej zabudowy a ci co mieszkają, to często ludzie bez perspektyw. Nie jest jakoś wyjątkowo niebezpiecznie, ale również nie jest to lokalizacja w której chciałbym zamieszkać z dziećmi.
@rluk:
Plusy:
- Stare Miasto czy Dworzec Główny w zasięgu spaceru 15-20 minut,
- Dwa niezłe parki,
- Tramwaj,
- Ścieżka rowerowa,
- Apteka całodobowa i ogólnie dużo aptek,

Minusy:
- Brak większego sklepu (mikrobiedronkę pomijam) - najbliżej jest Lidl za skrzyżowaniem Kartuska/Łostowicka,
- Starzy ludzie,
- Mało miejsc parkingowych i ogólnie ciasno,
- Żule, ale aż tak dużo ich nie ma,

Oprócz aptek, fryzjerów i salonów piękności za wiele atrakcji
W zasadzie to dobre miejsce do "spania", bo żeby cokolwiek zrobić ciekawego to trzeba stąd jechać gdzieś, lub iść na spacer w kierunku np starego miasta (15-20 minut pieszo).

Raczej brzydka wizualnie dzielnica.
@rluk:

RANKING DZIELNIC OTODOM 2020
GDAŃSK - BEZPIECZEŃSTWO

PRZYMORZE MAŁE (4,34)

BRĘTOWO (4,26)

VII DWÓR (4,23)

UJEŚCISKO-ŁOSTOWICE (4,21)
ORUNIA-GÓRNA (4,21)

JASIEŃ (4,17)

STRZYŻA (4,14)

ZASPA-MŁYNIEC (4,11)

BRZEŹNO (4,08)

ZASPA-ROZSTAJE (4,06)
ŻABIANKA (4,06)

MATARNIA (4,03)
OSOWA (4,03)

PIECKI-MIGOWO (4,02)

ANIOŁKI (4,01)

PRZYMORZE WIELKIE (4)

CHEŁM (3,97)

OLIWA (3,92)

WZGÓRZE MICKIEWICZA (3,87)
SUCHANINO (3,87)

WYSPA SOBIESZEWSKA (3,83)

KOKOSZKI (3,82)

WRZESZCZ (3,79)

ŚRÓDMIEŚCIE (3,78)

SIEDLCE (3,63)

ORUNIA-ŚWIĘTY WOJCIECH (3,57)

STOGI Z PRZERÓBKĄ (3,55)

OLSZYNKA
(styk Kartuskiej/Zakopianskiej)?


@rluk: Który koniec? Niby niewielka różnica ale jednak ten koniec bliżej centrum jest fajniejszy do mieszkania moim zdaniem. A w okolicy tego drugiego końca (przy ul. Skrajnej) to chyba jest właśnie najwyższy wskaźnik patologii w tej dzielnicy.

Brak większego sklepu (mikrobiedronkę pomijam) - najbliżej jest Lidl za skrzyżowaniem Kartuska/Łostowicka,


@maruch: Zależnie od tego o którym dokładnie miejscu OP mówi bliżej może być na Suchanino, gdzie masz blisko siebie
@4833478: Sam tam mieszkałem za dzieciaka. Teraz dosyć często tamtędy przechodzę szczególnie wieczorami i po prostu mimo sentymentu do tego miejsca, to nie podoba mi się tam i tyle.
@rluk: No to lokalizacja raczej kiepska jak na tę dzielnicę, chociaż nie mam pojęcia jak jest z sąsiedztwem w tym konkretnym bloku. Może lepiej niż okolicznych kamienicach. Na starówkę też nie jest już stamtąd jakoś mega blisko, 2x dalej niż z tego drugiego końca zakopiańskiej - szybkim krokiem będzie z 25 min zanim dotrzesz do bramy wyżynnej. To jest to mieszkanie?
4833478 - @rluk: No to lokalizacja raczej kiepska jak na tę dzielnicę, chociaż nie ma...

źródło: comment_1635181420VwAM6DpHWXgnf4U2JiMild.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4833478: dokladnie. Raczej nie bede brac bo jest bez KW, co podobno czeste jest dla spoldzielczych ale jednak jest ryzyko obciazen pt "ukryty kredyt" czy sluzebnosc co bez KW jest ciezkie do zweryfikowania. Gosc przy spisywaniu aktu oswiadczy ze moeszkanie bez obciazen , wezmie hajs a potem wyjda kwiatki i szukaj wiatru w polu... A w KW wszystko czarne na bialym.
@rluk: No właśnie, jak nie ma w ogłoszeniu podanej formy własności to pewnie to nie jest mieszkanie własnościowe więc lipa. Poza tym zwróciłeś uwagę na ekspozycję? Fajnie, że okna nie od Kartuskiej i że balkon jest, ale ten balkon jak i wszystkie okna są zawsze w cieniu xD Przy tych mankamentach lokalizacja w obrębie dzielnicy Siedlce schodzi na dalszy plan. Zwłaszcza układu bloku i ekspozycji okien nigdy nie zmienisz, bo wykupić
4833478 - @rluk: No właśnie, jak nie ma w ogłoszeniu podanej formy własności to pewni...

źródło: comment_16351845021mA6pQhXB3WRNvtkvxFgrr.jpg

Pobierz
@4833478: wiem, widzialem, bylem na miejscu. Na sloncu mi nie zalezy, bo i tak sie pracuje do 17 :) A wtedy juz to slonce tam zawituje do mieszkania. Ale tak jak juz pisalem. Boje sie ewent. wejscia na mine gdy nie ma KW.
Na sloncu mi nie zalezy, bo i tak sie pracuje do 17


@rluk: Może tak Ci się tylko wydaje, latem masz słońce od 5:00 do 20:00 jak nie dłużej, plus całe weekendy. Jeszcze byś pozazdrościł wystawienia mordy na słońce bez wychodzenia z domu, a tak będziesz mógł tylko obserwować linię cienia na trawniku :P Ale nawet jeśli, to taki układ znacząco obniża wartość mieszkania. Nie wiem jak to wygląda jak nie
zapisać w akcie, że sprzedający nie tylko oświadcza że nie istnieją żadne obciążenia ale też w przypadku gdy okaże się to nieprawdą odpowiada za to całym swoim majątkiem.


@4833478: Nie mam przekonania do sadow w razie czego. Wyrok , wyrokiem, a egzekucja, egzekucją.
Nie mam tez zbytnio czasu na drazenie tego tematu. Uwazam, ze to zadna okazja jak na potencjalne ryzyko (brak KW). A i otoczenie(spoleczne) z tego watku dowiedzialem sie,