Wpis z mikrobloga

Murki, doradzicie w kwestii Smart Watcha?

Mam Amazfit Neo i jestem w 90% zadowolony. Jedyne czego mi tak naprawdę w nim brakuje to GPS.

Zegarek ma być na codzień, liczyć kroki, mierzyć tętno, mieć GPS i sensowną baterię. Nic więcej, żadnego liczenia pompek diamentowych stojąc na rękach nad przepaścią czy ciśnienia nocnych wzwodów. Dobra bateria to pierwszy plus, czarno-biały, minimalistyczny ekran to kolejny plus.

Z tego co znalazłem to w grę wchodzi tylko Garmin Instinct - czy może są jakieś mniej popularne marki warte uwagi?

Dzięki :)

#smartwatch #trekking
  • 13
@Wujek_Fester: Elo też mam Amazfita Neo i starego Amazfita Peace i mibanda5, czyli wszystko od xiaomi. Mam podobny dylemat co Ty. Ostatnio na hukd był huawei GT2 za £90 którego tez brałem pod uwagę. Jednak zależy mi na płatnościach zegarkiem i chyba odłożę troche i będę polował na zegarek z jabłkiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NaopaK: nieprawda. Mam amzzfita gtr i zapis śladu gps od 100% naładowania to 48h. Pokaz mi telefon który tyle wytrzyma z włączonym gps przy dokładności takiej samej jak w garminie. Wiem bo mam oba. Poza tym właśnie lepiej mieć w "zegarku" gps żeby oszczędzać baterie w telefonie szczególnie jak się idzie w długie trasy.
W moim amazfit akumulator około 10dni. Czasem dłużej.
@Wujek_Fester:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NaopaK: pewnie zależy od wszystkiego. Np czy obsługuje ten ruski system. Czułość odbiornika. Jednak myślę, że w zegarku może być lepiej bo jest "na wierzchu. Telefon często w kieszeni, plecaku a to może osłabić sygnał. Myślę, że co najmniej porównywalna dokładność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujek_Fester: a jaki masz telefon do tego Neo? Wyświetlają ci się wiadomości i jak ktoś dzwoni? Ja skusiłam się na niego po okazyjnej cenie i nie umiem skonfigurować powiadomień
@salvador5000 W telefonie jest dokładniejsza lokalizacja bo oprócz GPS (różne systemy) to bazuje ona również na odległościach od BTSów komórkowych, czasami na podstawie lokalizacji sieci WiFi.

Odnośnie telefonów to niektóre działają na większej ilości różnych systemów GPS, inne na mniejszej. Bywają przypadki że zegarki z metalową obudową mają problemy z GPSem (Garmin Fenix 6 - któraś jego wersja).