Wpis z mikrobloga

Czy jezeli mam odsłonieta szyjke przy zebie i czuje, ze przy piciu zimnego, czy nawet przy glebszym zaciągnięciu zimnego powietrza do ust czuje ,ze zab mnie boli - to powinnam iść do stomatologa przed wykonaniem u ortodonty nakladek aligner? Czy to nie ma znaczenia i mogr isc najpierw zrobic nakladki a potem iść do stomatologa zrobić plombe na problematycznym zębie? #ortodoncja #stomatologia
  • 11
@SkrytyZolw: hm, od okolu pol roku uzywam pomarańczowego elmexa - czy to wedlug Ciebie wystarczy, czy powinnam zmienic na jakąś inną pastę? (Pol roku temu wlasnie bylam u nowego dentysty, ktory zaplombowal mi owczesne odsloniete szyjki i zalecil stosowanie tego wlasnie elemxa. Obecnie szyjka odsunela mi sie na jednym robionym przez niego zebie i na innym - dotychczas niemajacym tego problemu)
@SkrytyZolw: nie wiem nic konkretnego oprocz spekulacji: dentysta mowil mi, ze to byc moze z powodu tego, ze uzywam szczoteczki elektrycznej i juz nawet mialam przestac, ale chcialam wykorzystac do konca jeszcze te czesc wymienna, bo nie chcialam ot tak wyrzucac.. Dentysta mowil mi tez, ze byc moze z powodu tego, ze zgrzytam zebami przez sen. Ale to tyle.. Dziekuje za polecenie pasty <3