Wpis z mikrobloga

@exploti: Z jednej strony nienawidzę tej górskiej tandety turystycznej. Z drugiej strony wcale nie muszę w niej uczestniczyć, za to bulenie na słodkie życie komuchów od fedrowania (a zwłaszcza zawiadujących nimi związkowych kapo, bo taki przeciętny Bercik od kilofa to pewnie i tak najmniej z tego ma) obowiązuje każdego Polaka. Dlatego zdecydowanie górnicy.
  • Odpowiedz
@exploti: zdecydowanie górnicy, od 40 lat totalnie terroryzują państwo, a obecnie przez nich mamy zacofany system energetyczny, czyli strategiczny surowiec dla bezpieczeństwa państwa i obywateli
  • Odpowiedz
@exploti: Nie wiem skąd tyle górników, przecież dla przeciętnego polaka nie ma z nimi żadnej interakcji ani bezpośredniego wpływu na życie codziennie. W kontraście do bagiet na ten przykład. w wiekszośći szmaty którzy idą do tej pracy aby podbić sobie ego. w szczególności kryminalni.
  • Odpowiedz
@r5678: Jak nie ma wpływu, jak im się dopłaca ze wspólnego? A jak słyszą o zamknięciu kopalni za 50 lat ( co nie dotknie ani ich ani ich dzieci które przejmą fuchę) i odejściu na warunkach, o których 90% społeczeństwa może tylko pomarzyć, to jadą do stolicy palić opony
  • Odpowiedz
@nie_mientki: No ja tez nie przepadam za górnikami jednak nie mogę wskazać żadnego powodu jak mi utrudnili życie w przeciwieństwie do policji. Przed górnikami to bym rolników nawet stawiał, bo uprzykrzają życie normalnym ludziom blokując im drogi. Zamiast przeciw rządowi to wyładowują złość na takich samych ludziach jak oni, blokując drogi protestując itd.
  • Odpowiedz
@r5678 "No ja tez nie przepadam za górnikami jednak nie mogę wskazać żadnego powodu jak mi utrudnili życie w przeciwieństwie do policji."

Policja, urząd skarbowy czy straż miejska to zawody które bezpośrednio ingerują w życie obywatela bo taka jest ich specyfika. Z górnikami chodzi o ich przywileje typu dodatkowe pensje czy specjalne święto barbórka.
  • Odpowiedz