Wpis z mikrobloga

  • 0
Swiezo pomalowany Flugger Flutex Pro 5 odchodzi mi platami przy ściąganiu tasmy malarskiej (24dniowej, niebieskiej do paskow pod sufitem) przy suficie - oderwanej max 40min od pomalowana

Ktos wie moze czemu?

#remontujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@janznetu tak, oczywiscie nie na calej dlugosci ale miejscami potrafia odejsc platy grubosci 3 palcow i dlugosci dloni. Do tego odchodzi farba pod tasma - malowana ta sama farba 2tyg temu ...
  • Odpowiedz
Flugger Flutex Pro 5


@ms86: 20min to max na obmalowanie i zerwanie. najpierw albo malujesz sciane albo odcinki i od razu taśme zrywasz zaraz. 40min to długo, do tego ważna jest temperatura w pomieszczeniu, najlepiej jak jest w granicach 17-20stopni. ważne też co było podkładem (grunt jakiś czy stara farba).
powodów może być sporo, ale obstawiam za długi czas od pomalowania.

PS. teraz sprawdziłem
Czas schnięcia
Czas schniecia w 20°
  • Odpowiedz
@ms86: Obojętne czy najpierw pomalujesz ściane (niedomalowując pod odcinką na szerokość małego wałka) czy najpierw zrobisz odcinkę małym wałkiem, z tym że odcinkę malując musisz to zrobić szybko i dwa razy od razu. Najlepiej pierwszą warstwe odcinki dobrze rozsmarowując żeby cienka warstwa była jak zrobisz wszystkie odcinki "na raz" to od razu robisz na drugi raz już normalnie grubszą warstwe farby zostawiając. najlepiej jak w pomieszczeniu jest około 17stopni, to da
  • Odpowiedz
@TakiTaki: dokładnie tak. ważne co jest podkładem ale ważniejszy jest czas malowania i temperatura pomieszczenia. w zimnym będziesz miał łatwiej i ciut więcej czasu. to że zerwała się poprzednia farba to tylko dlatego że dostała wilgoci a pod nią kiepsko była zagruntowa powierzchnia (gładz zapylona albo coś) ale to od wilgoci traci troche na wytrzymałości.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: zdarzało mi się malować już stare 25-30letnie ściany na których jeszcze wapno było i farby kredowe. do tego malowałem lateksowymi farbami, te grube co wyglądają jak by gumą malowane było i idzie pomalować. co najwyżej bąble się robiły i w większości przypadków "wciągały się" po wyschnięciu. zrywa się najczęściej jak gruba warstwa jest i za dużo czasu dajemy na wyschnięcie.
  • Odpowiedz