Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BobekNierobek: zapomnij ze go wyprostujesz (no chyba że tu chodzi o dociśnięciu na czas klejenia, ale to i tak nie ma sensu).
Jak się rozgrzeje to i tak się zrobi na środku dołek, jak w starej patelni. Tylko sensor i aktywne poziomowanie stołu (kompensacja w firmware) to załatwi skutecznie.
  • Odpowiedz
@hrumque: U mnie są narożniki opadnięte.
Mam BLtouch i jak na tym stole położę szkło to oś Z ledwo koryguje, a jak położę arkusz blachy nierdzewnej to oś Z koryguje jak porąbana.
Na początku to w jednym z narożników po położeniu szkła była szpara na 1 milimetr.
Już go wcześniej próbowałem prostować na rozgrzanym stole i jakiś tam efekt jest, ale do używalności jeszcze brakuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BobekNierobek: jak chcesz mieć prosto to nie dawaj metalu. W sensie naklejka magnetyczną do wrzucania magnetyczną stalowych pei itp podkładek to ok, ale sam stół albo grube szkło z naklejoną grzałką, albo aluminium ale dobrze za izolowane od spodu. Jak powstają różnice temperatur (narożniki zawsze będą najzimniejsze) to powstają naprężenia, i musi wygiąć się nadmiar (cieplejszego rozszerzonego metalu) gdzieś podziać - wygnie się w dół albo w górę, jak dno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BobekNierobek: to jest klasyczne co przychodzi w endera itp. Do niektórych filamentów jest ok.
Ja (na tej samej magnetycznej naklejce) używam blach z teksturowanym złotym pei, są trwalsze i znacznie lepiej mi się do tego wszystko klei.

Najwygodniejsze to mieć kilka nakładek, nie wyłączasz grzania stołu, nie czekasz aż wystygnie tylko ściągasz jedną i odstawiasz do wystygnięcia z wydrukiem, kładziesz drugą i za 15s drukujesz dalej
  • Odpowiedz