Wpis z mikrobloga

@widme: Po tych wszystkich expresach za 6k czy za 2k uzywam kolbowego za 400 zł. Fajnie jest miec z wbudowanym młynkiem, tylko jeden przycisk i gotowe. Ale... mycie tego gówna, wylewanie wody z tacy, doczyszczenie tych osadów. Wszędzie w srodku kawa sie wala. Zapomnisz umyć i robi sie bagno. Nie, nie i jeszcze raz nie. Trzeba co jakis czas cały mechanim wyciagac i umyć go z osadu kawy, smarowac trzeba mechanizm.
@widme: właśnie nabyłem Ekspres De'Longhi ECAM 22.110.SB za 1250zł. Zrobiłem kilka kaw, sprawdziłem opcję zaparzania z sypanej, małe duże, mocne słabe, spieniacz. Przesiadłem się z kawiarki i jestem jak na razie zadowolony. Kawa wychodzi smaczna, można sobie dostosować pod siebie ilość, moc, nawet jak chcesz to i grubość mielenia. Jak dla mnie świat. A, że raz na jakiś czas trzeba będzie umyć? To i tak rzadziej niż kawiarkę xD
@widme: jesli chodzi o kolbe to juz za tysiaka idzie znalesc cos fajnego na olx, ja kupilem Gaggia classic po pol roku "uzytkowania". Do tego jakis sensowny mlynek tez pewnie znajdziesz i naprawde fajne zestawy idzie poskladac. A kolbe jak tylko bedziesz odkamieniał i dbal "raz na czas odkamienisz i wrzucisz caffize" to bedzie smigac latami. Tyle ze to nie jest klik i gotowe