Wpis z mikrobloga

U mnie w pracy w jukeju angole jakąś dziwnie zamilki względem brexitu, przed było tak że było gdybanie jak to będzie zajebiście jak nareszcie wyjdą z unii, teraz są braki, wychodzą wszelkie minusy, wszystko drożeje. Media oczywiście wszystko zwalają na covid xDD
Żaden z angoli nie zająknie się na temat brexitu. Jeszcze podsłuchałem rozmowe szefa z innym angolem i powiedział że na M65 (taka autostrada) Jest pełno imigrantów czekajacych na prace xDDD
Jak w zeszłym tygodniu powiedziałem podczas rozmowy że brytyjskie paszporty są produkowane w polsce to chyba stracili wiare w swój naród xDDD Ha tfu
#brexit
#pracbaza
#uk
#anglia
#emigracja
  • 22
  • Odpowiedz
@Budo: Siedze koło takiego rasisty że #!$%@? xD wygląda jak neonazista XD Gosci np nie umiał zrozumieć czemu wszyscy wyzywają angielskich kibiców od rasistów, powiedział że nienawidzi rasistów i nie każdy jest rasistą i że to kraje jak polska czy rosja są znane z rasizmu. Po czym na pytanie czemu wszystkie łabędzie w UK są własnością królowy odpowiedział że dlatego że nie są czarne ??? XD
  • Odpowiedz
@Frygus96: jak to to potęga kolonialna zaczyna biedować?
jak banany i pomarańcze nie smakują to niebawem brytole zaczną głodem przymierać bo polskie ziarno i mąka są przecież gorsze od kurzu przy drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wszystko drożeje


@Frygus96: przecież w Polsce (i zasadniczo całej UE) też drożeje - a są w Uni? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Szalejąca inflacja to szerszy problem, przede wszystkim nie lokalny problem #uk
  • Odpowiedz
@Frygus96: Powiedz mi czy normalny brytyjczyk odczowa skutki brexitu? Wszystko co opisales dzieje sie tez w innych krajach, ale w UK to wina brexitu?
Faktem jest ze bezrobocie spadlo, ale dla przecietnego czlowieka to jest na plus.

Nie mowie ze w przyszlosci niebedzie wiekszych problemow zwiazanych z brexitem, ale narazie jak na te 10 miesiecy po wyjsciu z UE to nie jest tak zle jak myslalem ze bedzie.

Co do paszportow
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Sam powiedziales, sa tak silni, ze nie maja nawet technologii do produkowania paszportu, ktory jest symbolem brexitu. Ten "przecienty" czlowiek musi miec zwarcie w glowie jak sie o tym dowiaduje.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika przecież UK ciągle opóźnia wprowadzenie barier, które właśnie mają być efektem Brexitu. W przyszłym roku (po 18 miesiącach od wyjścia) UK straci paszport finansowy UE i na tę chwilę nie ma planów na przedłużenie.
  • Odpowiedz
@Voltix: A to nie jest tak ze im zwisa gdzie sa robione paszporty, a polacy sie tym podniecaja bo fabryka jest wlasnie w polsce. Firma robi paszporty dla polowy swiata, tylko szkoda ze wykorzystuje ludzi i tak marnie placi :/
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Przeciętny brytol dostaje jak splunięciem w twarz że paszport robią mu polacy mimo że wyszli z uk i najlepiej wszystkich polaków #!$%@? by do wora i do jeziora. Brexit gówno dał brytyjczykom, tylko hańbę na arenie miedzynarodowej. Zamiast legalnej migracji pracowniczej mają nielegalną hołote z afryki i azji i nie mogą nic z tym zrobić XD A to tylko jeden aspekt
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika nie zgadzam się z drugą częścią tego zdania:

"ale narazie jak na te 10 miesiecy po wyjsciu z UE to nie jest tak zle jak myslalem ze bedzie."

Bo oceniasz sytuację, w której widać różnice między UK a np. Niemcami czy Francją, kiedy całe walnięcie Brexitu jest ciągle przeciągane w czasie i to co jest teraz, to skutki których po prostu nie dało się powstrzymać.
  • Odpowiedz
@Frygus96: Mysle ze przesadzasz. Oczywiscie jakies oszolomy sie znajada, ale wiekszosc ma to gdzies.
Jak narazie mi jako polskiemu emigrantowi i brytyjczykowi Brexit przyniosl wiecej korzysci niz strat.
Podkreslam ze moze sie to zmienic w przyszlosci, oceniam miesiace ktore minely.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: No to jak masz obywatelstwo Polskie, to wiele rzeczy zwiazanych z przemieszczaniem sie Cie omija. Do tego jak nie robisz zakupow poza UK, to tez kolejne odpada. Chcieli CIe zmusic do podpisania niekorzysten umowy w pracy, to chyba Cie dotknelo.
  • Odpowiedz
Chcieli CIe zmusic do podpisania niekorzysten umowy w pracy, to chyba Cie dotknelo


@Voltix: To raczej wewnetrzna wina zarzadzania firma. Wszedzie latwo o prace a tym cos odbilo ()
Przypomniales mi ze musze napisac jakis update, bo juz minal mi tydzien w nowej pracy :)
  • Odpowiedz
@Voltix: No moj szef zrobil sie pazerny wydal kupe kasy na nowe maszyny bo ma wiecej zamowien ale zaczal gorzej traktowac ludzi, bo jak sam powiedzial "z tak dobrej firmy i tak nikt nieodejdzie" :p
Czy sporo firm ma wlasnie takie problemy to tego niewiem. Z tego co widzialem na rozmowach o prace to wlasnie przez brak ludzi oferuja teraz leprze warunki.
  • Odpowiedz