Wpis z mikrobloga

W 2016 robiłem swoje pierwsze bity na #flstudio ucząc się z tutoriali na youtube. Natomiast dziś dostałem pierwszy raz przelew za fajny gotowy podkład pod czyjąś nawijkę i traktuję to jako pewien mini osobisty sukces ()
No stówka to nie jakieś wielkie pieniądze ale myślicie mirki, że na początek można się z tego cieszyć??
#produkcjamuzyki #chwalesie
SlenderCzester - W 2016 robiłem swoje pierwsze bity na #flstudio ucząc się z tutorial...

źródło: comment_1634810538rcRYepI3f62fQVixlMe1dA.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@SlenderCzester: po no pewnie że jest z czego się cieszyć, ja właśnie zacząłem zabawę kilka dni temu i cośtam już mi wychodzi. Jakieś pro tipy na początek? jaka wersja programu? Skąd vst bierzesz? Jak znaleźć/zrobić coś co mam już w głowie? Bo jest cała masa rzeczy do ogarnięcia
  • Odpowiedz
  • 0
@yasiu94 hmm trochę by tego było z protipami. O, to może tak: na instagramie znalazlem kilka miesięcy temu profil wrzucajacy zajebiste tipy w postaci filmików i polecan: https://instagram.com/flstudiotips
Korzystam z FL 12 ale po skończeniu albumu, który robie od paru lat (i kończę ^^) robię reset windy i kupuję klucz do dwudziestki.
Vst biorę głównie z plugins4free ale póki co z tych zewnętrznych używam jedynje syntezatora TAL Bassline, Ozone Imagera do
  • Odpowiedz
@SlenderCzester: no panie kochany, urząd skarbowy, zaiks i kilka innych instytucji chce znać twoją lokalizację ( ͡ ͜ʖ ͡) - a tak poważnie, to wiadomo, że należy się cieszyć, jest to ważny kamień milowy szczególnie jeżeli chcesz to robić dalej - gratulacje!
  • Odpowiedz
@SlenderCzester: @bewuce pozwolę się podpiąć, chciałbym rozpocząć też zabawę w tym kierunku i mam pytanie co na start? fl studio 20? czy na start coś innego (albo spiracić gdyby się nie podobało?) no i jaka klawiaturka do tego? Ponieważ mam background pianinowy chciałbym też poza midi żeby to grało samodzielnie - czego mam szukać pianino cyfrowe z midi? czy może midi aby podpiąć pod to np ipada?
  • Odpowiedz
@raider87: na FL spoko mozna sie nauczyć, jest dość zachowawczy i estetyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż bez znajomości teorii muzyki jest ogólnie ciężko w tym świecie xD ja sam pierwszy albumik zrobiłem nagrywając te bity "na słuch" i było multum fałszy. Dopiero ziomal co gra na gitarze mi pomógł i dało się tego słuchać w późniejszych projektach. Natomiast czy piracić, odpowiedź brzmi nie wiem choć bym powiedział (ʘʘ) Klawiaturka od kompa mi wystarczy od tych paru lat ale myślę by kupić jakąś gdy znajdę pieniążek, jeśli Ty masz jakieś na midi to jesteś już o krok do przodu mirek

@RBMK: ogólnie to najpierw odpowiem na drugie: produkuję sobie, akurat szukałem ziomka do featu i się zainteresował jeden typeczek czy jakiejś paczki nie podrzucę. No to uznałem okej (aż się zdziwiłem) i po prostu ustaliliśmy co i jak, ja dostałem przelew a on link do śladów. Jaki tam sprzęcioch
SlenderCzester - @raider87: na FL spoko mozna sie nauczyć, jest dość zachowawczy i es...

źródło: comment_1634827804mVzvgMADjnGQDjiG9m5cAz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz