Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem właśnie na skrzynkę ePUAP negatywną decyzję co do mojego zameldowania na pobyt stały w wynajmowanym mieszkaniu (umowa jest na 12 miesięcy). Odmowę zaakceptowania wniosku uzasadnili tymi artykułami z ustawy o ewidencji ludności:

Jeżeli dane zgłoszone do zameldowania lub wymeldowania budzą wątpliwości o zameldowaniu lub wymeldowaniu rozstrzyga organ gminy w drodze decyzji administracyjnej

oraz

Wątpliwości co do stałego lub czasowego charakteru pobytu osoby pod deklarowanym adresem rozstrzyga organ gminy w drodze decyzji administracyjnej.

Trochę tego nie rozumiem. Przecież w przypadku meldowania się na pobyt stały w wynajmowanym mieszkaniu te wątpliwości są nieuniknione, bo zawsze istnieje realna możliwość tego, że najemca wypowie umowę i przestanie zamieszkiwać miejsce meldunku. Czyli co, w związku z tym urzędnik ma otwartą furtkę, żeby nie przyjąć sobie mojego wniosku?

Dotychczas byłem przekonany, że to najemca decyduje o charakterze swojego pobytu i dopasowywuje meldunek do swoich rzeczywistych planów, a nie urzędnik...
Czy mogę cokolwiek zrobić? Jaki powinien być mój kolejny krok w tej sprawie? Będę wdzięczny za każdą pomoc od osoby ogarniętej w prawie i/lub sprawach meldunku.

#prawo
#meldunek
#pomocprawna
#pytaniedoeksperta
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brzuchol00: A nie napisali z jakiego powodu te wątpliwości? Zanim będziesz się odwoływać do wojewody, po prostu zadzwoń do urzędu i zapytaj. Sam czas trwania umowy jest raczej kiepskim powodem, ale z tego, co napisałeś, to może chodzi o to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brzuchol00: Dokładnie, napisz im krótko, że nie mogłeś dokonać zameldowania w podstawowym trybie, wypełnij formularz, który będzie tam na bipie, znowu załącz tę samą umowę i zamelduj się na czasowy. Ewentualnie, jeśli bardzo chcesz stały, napisz w piśmie, że pracujesz/studiujesz i masz zamiar dłużej zostać, a po prostu umowa z inicjatywy właściciela została zawarta na rok i prawdopodobnie będziesz przedłużał, może dadzą Ci stały. Swoją drogą, ciekawe, czy dożyję czasów, kiedy