Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirusie, pijcie ze mno kompot, od dzisiaj przechodzę w pełni na pracę zdalną!

Jestem pisarzem i projektantem gier i szczerze - uważam za totalną pomyłkę siedzenie w niektórych zawodach 8h dziennie/5dni w tygodniu w biurze z obowiązkiem odsiedzenia tych 8 godzin nawet, kiedy jest core hours (i tak musisz 8h siedzieć, tylko sobie wybierasz, czy od bardzo rana, czy nie). Pandemia jasno pokazała, że da się inaczej. I że można.

Dlatego z jedną z firm z którą współpracuję, przeszedłem na stawkę godzinową, z jedną działamy zdalnie, ze moim projektem growym działam zdalnie - no, a książki inaczej niż zdalnie pisać się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I w ten właśnie sposób pracuję w pełni z domu - znowu. Wróciłem do WYGODNIEJSZEGO pracowania, jednocześnie do bardziej EFEKTYWNEGO (bo nie tracę czasu na dojścia/dojazdy i pracuję w wygodny dla mnie sposób, oraz sam rozporządzam swoim czasem - czyli pracuję w godzinach, które pasują do mojego trybu dnia).

Nie mówię, że praca zdalna jest dla wszystkich i że wszystkie zawody się do niej nadają... ale są takie, które są wręcz stworzone. Np. programiści, czy projektanci gier właśnie. Dla niektórych praca w biurze może być bardziej stymulująca - ale to wcale nie znaczy, że dla wszystkich.

Także - yeah - dobry dzień dziś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
@Piterw: Trzeba zacząć projektować gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No joking. Mnie pomogło wieloletnie doświadczenie w budowaniu światów, narracji, fikcji, ale ogólnie: zupełne podstawy to ogarnianie dokumentacji technicznej projektu, GDO, GDD, Scenopis, Scenorys -storyboard, rozeznanie w gatunkach gier i w mechanikach, żebyś umiał je opisać i poukładać w logiczną całość zwaną potem grą... no i excel, dużo excela/ google arkusze. Tutaj ja sam nie jestem wcale
  • Odpowiedz