Wpis z mikrobloga

Pytanie raczej nie na wypok, ale gdzieś trzeba zacząć...
Znajdę jakieś miejsca w internecie z poradą psychologiczną, grupę ludzi, która pomoże w pewnych kwestiach? Jestem z osób, która musi pogadać jak ma problem a nie zawsze widzę wsparcie u bliskich. Wiadomo, że od tego są specjaliści ale nie zawsze człowiek chce kłaść 150zl, żeby babka posłuchała i nie powiedziała nic sensownego
#psychologia #pomocy #kryzysegzystencjalny
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Chodzi o to że mam jakiś kryzys tożsamości. Nie potrafię siebie określić, ciągle odpływam w myślach co by było gdyby, wszystko nadmiernie analizuję i próbuje przewidzieć, nie potrafię się zdecydować, nie mam obranego żadnego celu. Myślę że podsumować to mogę jako "overthinking" nie wiem jak z tym walczyć. Paradoks jest taki, że problem nasilił się po przeczytaniu książki "jak mniej myśleć", chociaż otworzyła oczy na parę kwesti z czego to wynika.
  • Odpowiedz
@kelesky jestes marzycielem, romantykiem moze.
Zycie jest tak #!$%@?, ze osobowości nie da Ci przeskoczyć. Ale należy zyc tym co dla Ciebie jest wazne. Wiem, ze to nie latwe, ale #!$%@?. Albo to albo piach. Zyj dla siebie. Będzie jak bedzie. Owoce mogą byc robaczywe, ale to zawsze Twoje owoce.
Nie patrz na innych.

Zycie dla samego siebie jest ciężką pracą. Ostatecznie rodzimy sie samotni i umieramy samotni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@erebeuzet są takie dni kiedy na prawdę żyje pełnią, uprawiam dwa sporty w których jestem dobry, są jakieś sukcesy, mam kobietę, którą bardzo kocham i vice versa, mam stałą pracę, mam zdrową rodzinę czyli wszystko. A czasem są dni kiedy wszystko traci kolor, nie widzę w sobie żadnej wartości i mam wrażenie że prokrastynuje, a z tyłu głowy mam hasło żeby nie stać w miejscu i coś robić, do czegoś dążyć
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Skoncentrowany z opinią o książce się zgodzę, wcale mi nie pomogła, wręcz przeciwnie. Ale wyjaśniła chociaż po części jak to się dzieje że tak myślę, w takim sensie "fizycznym"
  • Odpowiedz