Wpis z mikrobloga

Hej!
Czy ktoś też zauważa ogromną różnicę między matrycami/ekranem MacBook Pro czy iPhone a innymi ekranami/telefonami? Czy to zasługa tylko (lub albo aż) retiny? Przecież to potężna różnica w obrazie i jego odbiorze. Nie powiem, od jakiegoś czasu myślę nad iPhone (ze względu na wyświetlacz, płynność działania systemu oraz bezpieczeństwo danych (choć ciężko mi uwierzyć w to, czy to jakieś puste słowa czy nie)). Do tej pory byłem androidowcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy może istnieją jakieś telefony bądź monitory do komputera stacjonarnego, które mają tak śliczne odtworzenie wzorów czy tak ładne wyświetlanie obrazu? ()
#apple #iphone #macbook #kiciochpyta
  • 12
Czy ktoś też zauważa ogromną różnicę między matrycami/ekranem MacBook Pro czy iPhone a innymi ekranami/telefonami? Czy to zasługa tylko (lub albo aż) retiny? Przecież to potężna różnica w obrazie i jego odbiorze.


@ovskyy5: A z czym porównujesz tą "retinę"? Przecież te urządzenia mają oled lub amoled. Retina to jakieś 12 lat temu było hasełko marketingowe bo inni producenci nie mieli tak gęstych wyświetlaczy jak wtedy miał Iphone.
A miał coś koło
@ovskyy5: Mam do czynienia z wieloma nowymi laptopami z różnych półek (często piję kawkę z działem IT w firmie) i jak coś nowego przychodzi to się nimi bawię. W żadnym jeszcze nie widziałem takiego ekranu jak w moim Mb Pro 2020. Co do iPhone to już łatwiej znaleźć coś zbliżonego, np amoledowe Samsungi.
@xer78: Nie wiem, mam wrażenie, że wszystkie najnowsze Samsungi, Xiaomi czy inne technologiczne firmy, które mają w swojej ofercie telefony (i mają punkty naziemne, bo lubię sobie po nich chodzić) to obraz ich telefonów nie wygląda tak ładnie jak obraz na iPhone (może to efekt placebo, nie wiem). Natomiast jeśli chodzi o MacBooki to różnica jest ogromna między laptopami z różnych firm a właśnie jabłkiem - stąd też pytanie w jaki
@kiedys_to_byl_hibhob: Monitory do grafiki dają mniejszy efekt "wow" niż monitory za 1000 zł. One mają zapewniać jak najbardziej realne odwzorowanie kolorów bez sztucznego podbijania kontrastu czy nasycenia kolorów. Wyświetlacz Retina z MacBooka z 2015 roku daje u mnie dużo większy efekt "wow" np. przy oglądaniu filmów niż monitor graficzny za 5k PLN.
@ovskyy5: retiny są ładne bo:
- mają duże zagęszczenie pikseli, powyżej 200 ppi
- dobre odwzorowanie kolorów P3
- dobrą powłokę antyrefleksyjną na gładkim panelu
Jak znajdziesz lapka z Windowsem z ekranem z takimi parametrami to też będzie ładny