Wpis z mikrobloga

#prawo #rozwod

Rozwodze sie z żoną. Bez orzeczenia o winie. Podzial majatku tylko pieniadze, nie mielismy wiecej wspolnych wartości.

Chce odzyskac zdjecia, ktore przez lata byly robione na wyjazdach wieszkych i mnijeszych za ktore ja placilem 100%. Zdjecia sa magazynowane u zony w komputerze.
Czy jest jakos prawnie uwarunkowane, ze moge sie bic o odzyzkanie zdjec?
  • 7
@Karoleer:
Jeśli nikt nie bedzie w stanie mi podpowiedziec tutaj to umowie sie z prawnikiem. Teraz nie potrzebuje bo sprawa bez orzekania o winie.
Jak sie dowiem czy jest jakies rozwiazanie to napisze ;)
@WujekJack: jakbyś chciał ten temat głębiej skonsultować, wal na priv. na ten moment (oprócz tego co wyżej) to bym się jeszcze zastanowił, czy takie zdjęcia nie wchodzą w skład majątku wspólnego i czy nie ma opcji załatwienia tego przy rozwodzie... zawsze możesz spróbować złożyć taki wniosek w toku postępowania rozwodowego i zobaczyć jak sąd się do tego odniesie.
@WujekJack: ciężka sprawa, ja chciałam odzyskać zdjęcia córki z aparatu, który kupiliśmy wspólnie to ex skłamał, że aparat upadł na podłogę a karta pamięci się połamała. Mój pełnomocnik powiedział, że ciężko to będzie w sądzie rozegrać, trzeba się dogadać. Policjantka, która prowadziła sprawe przeciwko ex stwierdziła, że to słowo przeciwko słowu także obawiam się, że będziesz musiał zdać się na łaskę żony