Wpis z mikrobloga

Krótkie pytanie. Do MacBooków z M1 nie można podpiąć dwóch monitorów. Ale. Czy zawsze? Czy jak zamknę klapę i podłączę dwa monitory to będą one działały (tj. wbudowany ekran będzie wyłączony a będą działać dwa zewnętrzne). Kiedyś były takie jazdy na intelowych dellach. Nie podobają mi się te nowe MacBooki… a miałem brać… a nie po to mam setup z dwoma monitorami… ( ͡° ʖ̯ ͡°) #apple #macbook
  • 10
@Ccore: Na windowsie można zrobić, żeby ekran laptopa był czarny a podłączony monitor wyświetlał obraz więc z tymi „intelowskimi dellami” nie wiem o co Ci chodzi xd
A co do maca to nie wiem czy jest taka opcja jak na windowsie, że ekran laptopa wygasa a monitora nie
@b8uje: Dokładnie o to samo mi chodzi z Makiem. Po prostu podlaczalem kiedyś i trzy monitory do laptopa ze zintegrowaną kartą i działały wszystkie trzy jak wyłączyłem wbudowany ekran. Sama karta po prostu obsługiwała do trzech ekranów. Jeśli M1 obsługuje wewnętrzny + zewnętrzny to zastanawiam się czy mogę zrobić taki sam manewr i podłączyć dwa zewnętrzne a wewnętrzny wyłączyć
@JK91: Dzięki ogromne, wyleciala mi ta nazwa z głowy. Kurcze, jestem ciekawy jak z wydajnością przy takim rozwiązaniu… teoretycznie musi tutaj ładować obraz do RAMu po drodze… Muszę przemyśleć.
@Ccore: Używam displaylinka na codzien na windowsie, działa zaskakująco dobrze. Problem się pojawia dopiero jak odpalę zooma na którym jest dużo ludzi z kamerkami, ale np odpalenie YT w 4k nie robi problemów.
+ robię to na gównothinkpadzie z 4 rdzeniowym intelem, na m1 może być jednak lepiej ;)
@Ccore: display link to średnie rozwiązanie, zużywa ci cpu, jakość obrazu gorsza, gorsze odświeżanie, nie odpalisz na monitorze aplikacji które potrzebują mocniejszego gpu. Ale jak ktoś nie ma wyboru to lepsze to niż nic. Jak masz możliwość to bierz M1 max
@PoteznyMagWody: Pro mi styknie... I byłem na niego nastawiony... Ale wygląd jest mocno średni (i nie mówię tu o notchu a bardziej o grubości i o tym czarnym tle pod klawiaturą). Pewnie skończy się na tym, że go wezmę. Poczekam tylko na jakieś testy