Wpis z mikrobloga

Dla mnie Marek to najbardziej tragiczna postać programu #rolnikszukazony. Wszyscy na tym tagu z niego heheszkują, znak pokoju bajbaj, ale on miał widoczne zaburzenia emocjonalne i brak jakichkolwiek skilsów społecznych. To może być niezdiagnozowany Asperger albo po prostu życie spędzone w samotności sprawiło, że zdziwaczał. Podobno miał jedną kobietę, ale zdradziła go i odeszła do alkoholika (tak twierdziła jego matka).

Najbardziej tragiczny był w nim jednak ogromny strach przed odrzuceniem. Był tak wielki, że w decydującym odcinku zamiast wybrać Anetę, która naprawdę coś do niego czuła i on coś do niej, wybrał Olę, z którą od początku nic go nie łączyło. Zrobił to tylko po to, żeby dalej być samotny i nie musieć z nikim być. Aneta nawet się popłakała i on też miał łzy w oczach podczas ich rozstania (pamietam to jak dziś). Dla wszystkich wiadome było, że ten człowiek jest głęboko zraniony i nie chce dać sobie szansy na szczęście.

Tym bardziej razi mnie heheszkowanie z Marka na wykopie, w miejscu, gdzie jest wielu podobnych mężczyzn jak on siedzących na tagu #przegryw Marek nawet ma nad nimi jakąś przewagę, bo coś robił w życiu, miał gospodarstwo, jeździł na rowerze, grał w piłkę itp. A wielu tu tylko siedzi przed komputerem.

Czasem wracam myślami do Marka i zastanawiam się, czy kiedyś będzie szczęśliwy.
kociooka - Dla mnie Marek to najbardziej tragiczna postać programu #rolnikszukazony. ...

źródło: comment_1634551856X8OohCsLYoELa18hjjjNxu.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: może mu się pomerdało, komu daje kwiatka (dał wybrance, choć dawało się tej, co odchodzi) i jako typowy Aspie nie umiał już tego odkręcić, więc szedł w zaparte, laski się poryczały, zaorane XD
  • Odpowiedz
  • 3
@wilku88 @TrisssMerigold właśnie chyba @kociooka pięknie to wyjaśniła: bał się wybrać Anetke, bo wiedział że ona jest realnie zainteresowana więc było ryzyko że to wyjdzie (albo raczej że nie wyjdzie, a on się zaangażuje). A co do Oli od początku był pogodzony że to jest skazane na porażkę i nie ryzykował :D
  • Odpowiedz
@walkie12: blackpill to nie płaska ziemia, to samo życie , blackpill "mówi jak jest", choć nie jest wolny od uproszczeń
@kociooka: po tym "no dobrze" Aleksandry, gdy ją wybrał, a później jego wizycie w Małopolsce czy na Podkarpaciu, po tych podś#!$%@? jej siostry zrobiło mi się chłopa żal
  • Odpowiedz
@felixa: On coś wspominał, że wiara jest dla niego ważna, a Ola była wierząca. No to ją wybrał rzutem na taśmę, może do końca się wahał między nią, a Anetką. No i może liczył, że siła woli sprawi, że ona go zechce. Ola mu później tłumaczyła, że to nie jest tak, że "towar jest zaklepany" i skoro ją wybrał to będą razem.
Na koniec mem mojego autorstwa.
wilku88 - @felixa: On coś wspominał, że wiara jest dla niego ważna, a Ola była wierzą...

źródło: comment_1634568936HHbndrTrbsuu8mr0IHK1Qg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wilku88: Myślę, że zrobił tak jak chciał. Swoim zachowaniem pokazywał, że nie liczy się z uczuciami innych i tylko jego decyzja się liczy. To nie zdziczały a chory facet (może Asperger, może schizoid albo schizotyp), Anecie się poszczęściło że jej nie wybrał. Taki człowiek rani nieświadomie i robi się agresywny, kiedy ktoś mu robi uwagi. Oberwała za to Ola. W finale też cały czas ją atakował, nie widział żadnych błędów czy
  • Odpowiedz
@kociooka: A wg mnie Marek pokazał, że zdanie innych ludzi się dla nie go nie liczy (wybrał Olę mimo, że ona go prosiła, żeby tego nie robił). Potraktował ją przedmiotowo tzn. on wybiera i tak już musi być. Nie chciał się niczego o niej dowiedzieć. Pokazał swoją arogancję mówiąc, żeby sobie obejrzała jego wizytówkę. I na koniec pokazał, że jest agresywny i wybuchowy. Dobrze, że na tej randce były kamery, bo
  • Odpowiedz
Myślę, że zrobił tak jak chciał.


@tort_w_wisni: Oczywiście, że tak. Z tym, że myślę, że do końca się wahał między dwiemai dlatego ryczał podczas wyboru, bo nie był do końca przekonany, tylko coś go rzutem na taśmę skłoniło do wyboru Oli i szkoda mu było, że musi rezygnować z Anetki.
A że jej to odrzucenie na dobre wyszło to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: Przeca mówił że lubi wysokie. Irracjonalny atawizm jak w sektcie wąchaczek pach mówiących "żeby był wysoki". Tak jakby generalnie faceci lubili kiedy partnerka sięga do ramienia albo pod pachę. Ja nie cierpię gdy chcąc dać buziak muszę się chylać. Baj, baj.
  • Odpowiedz