Wpis z mikrobloga

Taktyczny komentarz.
Chciałbym na wiosnę zdać egzamin i G90 na pierwsze radio. Też się nad nim zastanawiam lub nad X6100 do pracy w terenie.
Mimo, że Chińczyk, G90 ma dość dobre opinie. Dyskusje nad nim przypominają początki marki Xiaomi na polskim rynku dlatego obawiam się że są albo zbyt pochlebne albo z niepotrzebnymi uprzedzeniami. Jako początkujący proszę o doradzanie mi jakie są plusy i minusy obu urządzeń.
#xiegu
@dm0wsk1: Nie szufladkowałbym. Japończyk jak Japończyk. Na Trójmiejskich przemiennikach codziennie dyskusja jakim Yaesu FT3D jest śmieciem. Rzadko trafia się udany egzemplarz.
@Turkotka: mam G90 i mogę polecić.
Z plusów - jest dość lekkie, skrzynka antenowa działa, pobór prądu przy RX ok. 0.6A
Z minusów to na pewno: proces zmiany częstotliwości na inną, skokowy enkoder VFO, lichy kabel zasilający.

Kupione w Radioddity, współpracuje z aku AGM 15Ah. Działałem już w SSB i digi.
@Turkotka: Warto poczytać opinie na eham, ale głównie te negatywne, bo wtedy tak naprawdę wiesz, z jakimi problemami możesz się spotkać w przyszłości. I żeby nie było, to dotyczy każdego transceivera, nie tylko Xiegu.
Nie mam Xiegu, nie miałem z nim doczynienia, więc Ci nie doradzę, ale wygląd, parametry ma dosyć zachęcające. Nie wiem wiem do czego będziesz chciał go wykorzystać, czy do zwykłych łączności, pogaduch, czy do DXowania, czy do
@wiecejszatana: Nie wiem co tam siedzi ale akurat mój sam się zakłócał i podczas skanowania co chwilę się zatrzymywał (dlatego w FT5 podczas skanowania na wyswietlaczu nie przewijają się zapisane częstotliwości tylko jest po prostu napis scanning). Druga sprawa to dekodowanie tylko co trzecią ramkę APRS. Teraz mam FT70 i jestem zadowolony, tylko bateria ma trochę małą pojemność.
Nie wiem co tam siedzi ale akurat mój sam się zakłócał i podczas skanowania co chwilę się zatrzymywał (dlatego w FT5 podczas skanowania na wyswietlaczu nie przewijają się zapisane częstotliwości tylko jest po prostu napis scanning). Druga sprawa to dekodowanie tylko co trzecią ramkę APRS. Teraz mam FT70 i jestem zadowolony, tylko bateria ma trochę małą pojemność.


@Turkotka:

ALE CRAP!