Wpis z mikrobloga

Dobra, bo mieszkam w Poznaniu od pół roku.
Zbliża się 11 listopada i chciałbym spróbować pierwszy raz tego waszego rogala. Czy można gdzieś go zamówić zawczasu, złożyć preorder (xD) na niego a potem iść i sobie odebrać? Bo jak mam stać o 5 rano w kolejce jak za komuny to #!$%@? w te rogale, 7days lepszy.
#poznan
  • 44
  • Odpowiedz
@exile17: w sumie moze ktos doradzi gdzie faktycznie są dobre? XD bo kupowalam w super piekarniach i biedrze... i w sumie to prawktycznie to samo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: no właśnie nie wiedziałem, a słyszałem że pod dobrymi lokalami to serio kolejki po 50 metrów 2 godziny przed otwarciem.

A ile dobry rogal powinien kosztować?
  • Odpowiedz
@exile17: Lild już sprzedaje chyba nawet certyfikat mają.

Powiem coś strasznego, ale czasem najlepsze są bez certyfikatu, bo certyfikat wymaga np. robienia na margarynie. Hipsterskie piekarnie robią odpowiedniki zgodne ze sztuką, na maśle itd. Ja kupuję m.in. na Dąbrowskiego - Pączek w Maśle.
  • Odpowiedz
@exile17: Nie, certyfikowane są na margarynie. Moim zdaniem na maśle lepsze, też polecam Pączek w Maśle na Dąbrowskiego, jak mireczek wyżej powiedział, oni mają na maśle. A przynajmniej rok temu mieli
  • Odpowiedz
@exile17:
Cech piekarniczy w Poznaniu był (jest?) po prostu chciwy. Zwołali się i wykombinowali że jak to tak to każdy może sobie zrobić gdziekolwiek takiego rogala? No to skumali się w dużej grupie i ogarnęli sobie patent na nazwę i recepturę. Ale żeby zarobić jak najwięcej zeszli po kosztach i jakości jak tylko mogli. Dlatego jak wyżej masz napisane margaryna zamiast masła, gówno mak wymieszany w opór z cukrem , ciasto
  • Odpowiedz
@exile17: nie ma że tradycyjnie na margarynie a na maśle nie, tylko tak większość zdecydowała. Do certyfikatu nie można zgłosić "margaryna lub masło" tylko albo to albo to na sztywno. Stąd tańsze składniki.
  • Odpowiedz