Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś z osobami religijnymi które wam mówiły że "Halloween to święto szatana".
Ja tak, i zawsze mnie to dziwiło, co takiego szatańskiego jest w wykrawaniu dyń, zbieraniu cukierków czy oglądaniu horrorów. W moim przypadku słyszałem to od katechetki w szkole, moja klasa raczej w to nie wierzyła ale pomyślnie sobie ile może być katechetów w szkołach, którzy wpływają na te dzieci.
A jak było u was ?
  • 52
@Antwit: no jacha, przecież co roku od połowy października zaczyna się hurr durr na tym tle w każdym katolickim medium. KK nawet wymyślił sobie alternatywę i sposób na zawłaszczenie tego dnia - coś w stylu "impreza wszystkich świętych". Namawiają dzieci do przebierania się w tym dniu za jakiegoś swojego ulubionego świętego.
Plot twist: jeśli jesteś katolikiem, ale chciałbyś jednak brać udział w obchodach Halloween, to polecam przebranie za św. Bartłomieja Apostoła
@Antwit: Haloween jest głupie, ale z innych powodów, to zwykłe święto komercyjne,a ze względów teologicznych nie jest złe, ale głupie właśnie, tylko nawet księża w PL nie mają wiedzy teologicznej. Po święcie jak karnawale z którym KK nie walczył bo był połączony z wielkim postem, powinien nastąpić jakiś czas wyciszenia jak post. adwent, żeby to miało sens, a tego po prostu w Haloween brakuje, no i to promocja wróżek, jasnowidzów itd-
@Antwit z wiki: Jack-o’-lantern dla irlandzkich chłopów oznaczała błędne ogniki uważane za dusze zmarłych. W czasie tajemniczych obrzędów miano uwalniać ludzkie dusze z ciał czarnych kotów, psów i nietoperzy
...
Nazwa Jack-o’-lantern wywodzi się od mężczyzny o imieniu Jack, który za życia wykorzystywał każdą okazję na wzbogacanie się. Pewnego dnia Jack spotkał diabła, który zaproponował mu bogactwo za duszę. Niedługo przed dniem Halloween przybył do niego diabeł, aby zabrać jego duszę. Jednakże