Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszym dniu trochę mam bekę z Bezuma, tzn widac ze gosciu ma wiedze pewnie wieksza niz 90% z nas, ale w co drugim filmie tak wali konia do Azji, wg niego jest chyba tylko 5 dobrych graczy lola i oczywiście Doinb nr 1,Doinb najlepszy, bo sobie ora na soloque, "ja mecze LEC rzadko oglądam, ale Azję cały czas" itp. Dzisiaj nastąpiła potęzna weryfikacja typeczków z FPX
#leagueoflegends
  • 31
  • Odpowiedz
@sawapawa: caly swiat wali sobie konia do azjatow. Co sie dziwic. Nikt normalny przed worldsami nie moglby wiedziec, ze tianowi rece #!$%@? w europie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sawapawa: No i widzisz, logika jedno, a przyjechali na worldsy i grają jak wildcard. Analogicznie w piłce nożnej, niedawny remis Polski z Anglią, gdzie Anglia na całym świecie jest zachwalana, a Polska uważana za Lewandowskiego ciągnącego grę za cały zespół. Jestem pewien, że Bezum zrobi analizę którejś z najgorszych gier FPX i wytknie im każdy błąd z osobna, co minutę powtarzając, że nie grają tak, jak grali w splicie LPL.
  • Odpowiedz
@sawapawa: Troche tak, troche nie. Sa takie przypadki jak FPX gdzie po prostu nagle nastepuje dolek i indywidualne umiejetnosci zawodnikow nie zmienia tego. Nikt nie powie, ze C9 czy RGE maja lepszych zawodnikow na kazdej pozycji.

Trzeba jednak miec jakas samo krytyke i nie twierdzic, ze X jest najlepszy na swiecie i jednoczesnie mowic, ze sie nie oglada innych lig. To tak jakby twierdzic, ze Mbappe jest najlepszym zawodnikiem ogladajac
  • Odpowiedz
@sawapawa: Haha zgadza się, nawet chyba kiedyś pisałem o tym samym. Nie dotyczy to co prawda wyłącznie Bezuma, bo jest sporo innych postaci, które za realne high elo uznają wyłącznie top10 koreańskiego challengera, a europejski chall to tam jakieś medium elo i ludzie którzy powinni się uczyć, co dopiero jakiś diament. Mają te trochę przykrą przypadłość, że dla nich liga jest wyłącznie grą rozgrywaną na najwyższym poziomie do pierwszego błędu
  • Odpowiedz
@sawapawa: z bezumem jest troche tak jak to ostatnio mowil veggie na podcascie. Gosc jest mega idealista i glosi te swoje teorie mocno odklejony od realiow i tego ze np. Worldsy to wystep przed arena pelna ludzi i stres (na jednym z ostatnich podcastow tdzieki bogu zrobil o tym Diclaimer) Tak samo jest z jego wytykanie bledow. Wszystko jest tam tak mega teoretyczne i analityczne nakazujace uwzgledniac tyle zmiennych (ktorych
  • Odpowiedz
@sawapawa: @Niemamwiedzy:

Nie wiem w czym macie problem. Najgorzej by było jakby jakiś typ pisał "imo wygra Y i eldo". Natomiast ludzie silnie analityczny z wysoką logiką myślenia (nawet bezwzględną) podają swoje argumenty.

No i podał argumenty (zakładam, że to co piszesz to są jego argumenty). Oglądałem mecze FPX sam, do finału z EDG wyglądali bardzo spoko. Nie wiem jak mu idzie w soloq ale
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: @sawapawa: jak chcecie się z niego śmiać to w momencie kiedy on daje argumenty możecie kontrargumentować i dać swoje uzasadnienie

tylko nie takie argumenty jak "DWG top bo każdy mówi, że DWG najlepsze. A top 2 RGE bo chce żeby EU zaszło dalej."

Wtedy możemy weryfikować kto miał lepsze podejście i ew racje.

Jest na to specjalne określenie ale nie pamiętał, jest też taki "mem" z twittera
  • Odpowiedz
@NewBlueSky:

Rozumiem ze Cie boli ze ktos sie nie zachwyca bezumem ale napisalem Ci wyraznie co nie podoba mi sie w jego filmach:
1) zbyt duzy poziom teoretyzowania pomijajacy zupelnie to ze na etapie grania nie jestes w stanie uwzglednic tych jego wskazowek i nikt normalnie grajacy nie jest w stanie ich uwzglednic. Jego gadanie z lekkim tonem wyzszosci i wytykanie poszczegolnych bledow (z ciaglym zalozeniem ze każdy powinien grac idealnie) jest irytujace wrecz.
2) czeste pomijanie w swoich filmach fazy mid i late game i nadmierne skupianie sie na fazie early. Podsumowujac gosc idzie na latwizne bo najlatwiej jest opisac faze early gdyz ona jest najlepiej uporzadkowana, fazy mid i late gamu to jest poki co jezeli chodzi o ich usystematyzowanie chaos. Bezumowi nie chce sie w ten chaos brnac dlatego woli po raz 30 powiedziec o tym jak powinienes zachowac sie przy 3 fali minionow i jak wyglada proces deagrowania minionow niz przeanalizowac cos konkretnego z tych dwoch
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: mam #!$%@? kim jest bezum. Chodzi mi o logike w tych madrych ocenach po fakcie.

1. Mozesz sobie z tego nie zdawac sprawe ale osoby wysoko "analityczne" wyobrazaja sobie o wiele wiecej mozliwych "zdarzen" niz "normalni ludzie" wiec nikogo nie zaskakujesz tutaj informacja ze sa czynniki o ktorych ktos nie wie.
1.1 Wyzszy ton, co z tego? w sensie ma maniere i modulacje głosu która pasuje mu, byc moze mial ja od dziecka, byc moe sie jej nauczył. Nie ma to zadnego znaczenia, ton barba glosu to warstwa to element jego osoby. To ze na niego zwracasz (przy zalozeniu ze uzywa go celowo albo go akceptuje) oznacza tylko tyle ze ten element jezyka dziala, bo o to chodzi, zebys to zauwazyl
1.2 Wytykanie bledow - wedlug mnie to wazne, skoro wiesz o jakims bledzie to warto o nim mowisz, szczególnie jesli twoj content opiera sie na mowieniu ludziom jak grac. Twoj problem z tym jest taki ze OSOBA NIEIDALNA ma prawo wytykac bledy i zachowywac sie jakby oczekiwał czegos nieindywidualnego. No i problem jest w tobie. Nie ma czegos takiego jak osoba idealna wiec jesli zalozenie robisz takie ze tylko osoba idealna moze sie wypowiadac na idealnosci to bedziesz w zasranym miejscu do konca zycia. Gdybys nie mial kija w dupie i rozumial pojecia "dyskusji kolektywnej" (każdy się włacza i wspolnie cos chcecie ugrac, to chyba nie jest slownikowe pojecie ale po tym powinienes wiedziec co to znaczy) to na pewno bysmy nie wyszli na tym
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: zgadzam się mocno w sumie, spoko jest 10 minut gry rozbić na 1h i gadać jak to ktoś nie robi czegoś źle, gdy grasz w gierke i w ciągu 10 minut musisz robić 10 innych rzeczy.


@howtowisnia: no i to jest dla mnie smieszne.

Jakbyuscie sie starali to kazde klikniecie myszka (albo bardziej zlozona akcje) byscie musieli poprzedzac mysla z uzasadnieniem dlaczego cos zrobic
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: mozesz czytac od TLDR w dół.

No i to jest problem o którym mówimy, jakbysmy byli na tym samym poziomie analizy to bym ci wypisał hasła, powiedzmy ze lista N elementów i bys doszedł do tego co chcialem przeakazac w tej wiadomosci. ALe jestes typowym czlowiekiem wiec musialem pisac rozprawke dla dzieci.

Ludzie analityczni moga ci leciec po slowie i analizowac cala wypowiedz. I robic zlozenia. Albo podac konkret,
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Elo Bezum. Mialem zaczac Ci odpisywac ale po tym fragmencie:

No i to jest problem o którym mówimy, jakbysmy byli na tym samym poziomie analizy to bym ci wypisał hasła, powiedzmy ze lista N elementów i bys doszedł do tego co chcialem przeakazac w tej wiadomosci. ALe jestes typowym czlowiekiem wiec musialem pisac rozprawke dla dzieci.

uznaje ze nie ma sensu bo cokolwiek napisze nie przekonam Cie do swoich
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: nie jestem bezumem, normalnie ktoś tu minął próg śmieszności, że hehe wypowiedam się "analitycznie" to bezum hehhehe śmieszne w #!$%@? xDD

Okej zburze twój świat wyobraźni - Nie przekoansz nikogo do swoich racji, bo nie ma czegoś takiego jak racje o których możesz tu dyskutować xD Możesz podać mi fakty, natomiast niepodziele twojej subiektywnej opinii na ten temat. Mogę mieć swoją i nawet zgodzić się w jakichś punktach ale to tylko subiektywna opinia.

Fakty jakie podajesz:
- bezum ma jakiś
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Chodzi mi oto, że super, analizowane jest wazne, ale w momencie, w którym analizujesz minutę gry, przez 15 minut, to traci to dużo, skoro "analityczny" umysł bezum, musi na coś tyle poświęcić, to jak podczas gry, gdzie skupiasz się na innych fragmentach, będziesz wiedział co robić? A nie oszukujmy się jego filmy są głownie dla słabszych graczy, to co bezum mówi o kontrolowaniu fali czy o grze, często lepsi
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: skonczyles bo jestes glupi, powtarzasz ten sam blad od poczatku

masz zalozenia. Zalozenie ze bezum sie zachowuje tka jak ty lubisz, mowi o tym o czym ty bys chcial uslyszec. Zalozenie o tym ze ja wlaczajac sie do dyskusji bede czekal az mi obwiescisz swoje "racje" i mnie przekonasz do nich.

Otuż zyjesz w umyslowym średniowieczu, dyskusja to nie walka na smierc i zycie. Dyskusje moga byc kolektywna i
  • Odpowiedz