Wpis z mikrobloga

Po podpisaniu umowy na kredyt hipoteczny nie zapewniałem wpływów 2000 pln co miesiąc na konto, bo zrozumiałem, że będzie to wymagane dopiero po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. Zgodnie z umową bank ma prawo podwyższyć mi oprocentowanie przez to niedopatrzenie. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją? Czy bank automatycznie podniesie mi oprocentowanie czy jeszcze nie wszystko stracone?

#ing #kredythipoteczny
  • 5
Po podpisaniu umowy na kredyt hipoteczny nie zapewniałem wpływów 2000 pln co miesiąc na konto, bo zrozumiałem, że będzie to wymagane dopiero po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. Zgodnie z umową bank ma prawo podwyższyć mi oprocentowanie przez to niedopatrzenie. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją? Czy bank automatycznie podniesie mi oprocentowanie czy jeszcze nie wszystko stracone?


@mow_mi_kierowniku: Bank ING wymaga pierwszego wpływu kwoty 2000 zł z dowolnego źródła
@ING_Bank_Slaski czy to prawda co napisał @marcpol? Z tego co słyszałem to wysyłacie pierw upomnienie w związku z brakiem wpływów. Ja póki co takiego upomnienia nie otrzymałem i w aplikacji nadal jest niezmienione oprocentowanie.


@mow_mi_kierowniku: Nie otrzymasz takiej oficjalnej informacji. Twoim obowiązkiem jest spełnianie zobowiązań wynikających z umowy. Brak spełnienia warunków wiąże się z określonymi w umowie konsekwencjami. Podałem Ci wyżej co należy teraz zrobić.