Wpis z mikrobloga

Jak to jest z odkurzaczem do pilarki - chciałem kupić w Castoramie taniego MacAllistera ale sprzedawca mi odradził mówiąc że bez specjalnej rury pył będzie się elektryzował i jest ryzyko pożaru. Dopiero potem wpadłem że może wystarczy wymienić rurę. Co polecicie w niskim budżecie, bo do sporadycznego użytkowania? I o co zadbać żeby nie wyzionął ducha po pierwszym cięciu?

#stolarstwo #woodworking #diy #majsterkowanie
  • 6
@aso824: mam stanleya z juli + worki wielorazowe(materiałowe) i świetnie sobie radzi :) wytrzymał całą budowę, długo już wytrzymuje jako odkurzacz warsztatowy do pilarek, szlifierek itd. Jednym słowem - polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aso824: nie martw się czymś takim, to nie odciąg i praca na 3 zmiany. Używałem macallistera z casto z pilarkami ręcznymi i ukosowymi boscha i dawał radę.
@aso824 kiedyś śledziłem temat. W USA robili badania i nie udało im się doprowadzić do zapłonu "dużą" sztuczną iskrą a co dopiero elektrostatyczną. To mit, że coś może od tego wybuchnąć. Pożary są, ale od przegrzania drewna przez piłę albo jak trafisz na metal w drewnie i idą iskry od tego.