Wpis z mikrobloga

@moltag123: pytanie - dlaczego leworęczna? Jeżeli jesteś leworęczny to nie znaczy, że musisz mieć leworęczną gitarę. Lewa ręka ma co robić na gryfie, możesz mieć wręcz lepsze efekty na standardowej gitarze przy graniu solówek.
@moltag123: no ja nie lubię Betonów, natomiast trudno mi w tym zakresie cenowym coś zaproponować, co miałoby ręce i nogi. Pytanie jeszcze co chciałbyś grać oraz jakie kształty lubisz.
@Kokos: ale to nie chodzi o to, żeby grać na praworęcznej leworęcznie xD cała idea grania leworęcznie na gitarze jest średnio trafiona. Tak jak @MiQ27: napisał - na gitarze gra się obiema rękoma, to nie jest pisanie długopisem, więc technicznie to nie ma znaczenia. Nie ma fortepianów leworęcznych. A nauczenie się na leworęcznej sprawia później więcej problemów - gitar LH jest mniej, są droższe, a jak się pójdzie na jakieś
@pankos: rozumiem co chcesz powiedzieć. Nigdy nie byłem leworęczny więc pewności nie mam żadnej, natomiast w moim wypadku prawa ręka to rytmiczne kopyto, a cała dłubanina dzieje się na gryfie z udziałem lewej ręki. Nie mam pewności czy ręką dominująca powinna być przy pickupach jednak. Po coś te gitary leworęczne robią.
  • 0
@Kokos lubię mocniejszą muzykę. Kształty wszystkie; nie będę wybrzydzał z niskim budżetem. Spytałem się w lokalnym sklepie muzycznym i coś mi ogarną lewego. Praworęczna jest dziwna ( ͡° ʖ̯ ͡°) podobno szybciej będę się uczył i ogólnie lepszy początek grając na leworęcznej