Wpis z mikrobloga

Próbowałem różnych narzędzi online do ogarniania swojego portfela akcji, statystyk, notatek, itp.
Płaciłem subskrypcje, próbowałem darmowych.
Wszystko wydaje mi się do dupy.

Skończyłem z:
* prostym skryptem w JS który po zalogowaniu do maklera ING generuje mi CSV ze stanem posiadania
* googlowym spreadsheetem który zasysa dane z CSV
* spreadsheet generuje statsy, wykresy, tabelki przestawne, mam pełną dowolność a nie muszę czekać X miesięcy aż mi coś biznesradar czy inny tool zaimplementuje
* przy każdej spółce mogę sobie pisać notatki czy przypomnienia

Ponieważ to googlowy spreadsheet to idzie bez problemu napisać skrypty zasysające najświeższe ESPI czy posty z bankiera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale na razie spędziłem nad godzinkę z hakiem więc jeszcze tego nie mam.

#gielda
markier - Próbowałem różnych narzędzi online do ogarniania swojego portfela akcji, st...

źródło: comment_163423986189df5rl3BhH8OsiU9iTVzO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gloom: Mam to z tyłu głowy. Jak ogarnę to troszkę porządniej to udostępnię. Na razie mam na głowie to aby zdecydować co posprzedawać bo za dużo spółek. Stąd była potrzeba zwizualizowania sobie paru danych :)
  • Odpowiedz
@markier: spoko na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie, jeszcze jakby dodać jakies staty danej spółki i dane historyczne to byłoby bardzo fajen narzędzie. Btw nie wiem czy znasz ale jest fajna funkcja na proste wykresy w obrębie jednej komórki: "sparkline" przydatne żeby na szybko zwizualizować sobie dane w prosty sposób ;)
  • Odpowiedz
@czasnawykopki: Na bankach jestem ponad 100% więc powoli zaczynam się zastanawiać albo nad zakopaniem na lata (fajny % dywidendy bo bardzo tanio kupowałem) albo upłynnianiem.

Gamingu za dużo. Kilka haczków, czekam aż zejdę i #!$%@?. Ewentualnie zostaje na loooongaa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale też kilka fajnych z profitem jak Bloober, CIGames. Te trzymam.
  • Odpowiedz
@markier: Tak samo sie zastanawiam nad informacjami odnośnie dywidendy m.in. w Santander Bank, Millennium, PKOBB, które posiadam. Banki w sumie zarobiły mi aktualnie ok 50-85% i jeśli nie będzie w tym roku informacji o dywidendzie, która wzmocni kurs to pewnie spieniężę. Z gamingu też wiszę na Huuge i PCF :/ Jak tylko to ścierwo odbije powyżej kosztu zakupu to keszuje i zapominam.
  • Odpowiedz
@markier: ładnie napracowane, szacunek za umiejętności. Tylko chce zapytać o pozycje w portfelu. Jedna osoba nie jest w stanie chyba śledzić i decydować o takiej ilości spółek, to jest niemożliwością, żeby wiedzieć cokolwiek konkretnego z tak wielu sektorów. Chciałem zapytać czy masz jakąś konkretną taktyke czy decydujesz się wejść w spółkę na ileś tam % portfela i po prostu obserwujesz kurs lub dywidendy? I u ciebie to wygląda w ogólnym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@markier: ładnie zrobione. Widzę perełki gamingi z 2020 roku w portfelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten sam ból cierpię z qubicgames w portfelu. Wycjodowałem podobną stratę. Sim też miałem ale wyrzuciłem z poważną startą bo już nie miałem sił do tych Leszczyńskich... jak się zapatrujesz na qubic?
  • Odpowiedz
@artur_syn_tadka: Ja gram głównie longi. Większość spółek mam więcej niż 1 rok w portfelu.
Część z tego to niestety głupota (właśnie się tego uczę) i dlatego próbuje robić mocniejszą selekcję co może jeszcze wzrosnąć a czego się pozbyć.
Docelowo chce zejść do maks 15 spółek.

Natomiast są takie spółki w moim portfelu których kursem w ogóle się nie interesuje bo to są strzały na kilka lat do
  • Odpowiedz
@NamietnyDzwigowy:

Qubic mam za dosłownie grosze więc się nie przejmowałem. Spadło 60% i żeby wrócić na poprzedni poziom musi urosnąć o 250%. Czy są na to perspektywy? Nie wiem, bo to strasznie mała i nie przewidywalna spółka.

Najbardziej wierzę w Bloober, ECC Games (robią fajny silnik do simracingu, to raczej na long), CIGames oraz Ultimate Games. Do jakiegoś czasu wierzyłem mocnow CRJ. Troszkę jestem rozczarowany ale czekam na następne raporty
markier - @NamietnyDzwigowy: 

Qubic mam za dosłownie grosze więc się nie przejmowa...

źródło: comment_1634286350wxwoeXxlLxct2SdQkL2rs0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz