Wpis z mikrobloga

@White_Magpie: z tego co się orientuję, to nie możesz zameldować się bez zgody właściciela

przedstawię w urzędzie podatek od nieruchomości właściciela...

co masz na myśli? To pismo, które urząd wysyła właścicielowi z wymiarem podatku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaacek: tak wiem, że nie mogę się bez jego zgody zameldować. Właściciel to dziadek niebieskiego i on nie ma nic przeciwko. Wg strony gov muszę przedstawić wniosek z podpisem właściciela (czyli dziadka niebieskiego) że się zgadza i dokument który potwierdza, że on faktycznie jest właścicielem.
Tak właśnie to chyba to. Nie ma on chyba innych dokumentów typu akt własności czy coś. Tylko chyba rachunki.
@White_Magpie: wątpię czy to przejdzie. Moim zdaniem będzie wymagana osobista obecność właściciela, albo połnomocnictwo potwierdzone notarialnie.
Najlepiej zadzwoń (albo podejdź) do urzędu i zapytaj, bo co urzędnik, to może być inaczej.

Niedawno musiałem coś załatwić w urzędzie i miałem pełnomocnictwo notarialne od żony na wszystkie czynności, a pani w okienku powiedziała, że to złe pełnomocnictwo, bo powinno być na tę konkretną czynność.
Co lepsze, przyjechałem za drugim razem z podpisem żony
@White_Magpie: > Nie ma on chyba innych dokumentów typu akt własności czy coś. Tylko chyba rachunki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakiś dokument powinien być. Poszukaj w starostwie, gmina nie zawsze ma.

Meldowałem Żonę w swoim domu rodzinnym, którego jestem właścicielem i musiałem przedstawić wypis z KW który potwierdza własność, a ja podpisywałem oświadczenie ze zgodą.
@jaacek:

z tego co się orientuję, to nie możesz zameldować się bez zgody właściciela


może.

art. 28 ustawy o ewidencji ludności:

2.
Obywatel polski dokonujący zameldowania na pobyt stały lub czasowy na piśmie utrwalonym w postaci papierowej przedstawia potwierdzenie pobytu w lokalu, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu na formularzu zgłoszenia pobytu stałego lub formularzu zgłoszenia pobytu czasowego, oraz - do wglądu - dokument potwierdzający tytuł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karoleer: z tego co się orientuję to w sprawach urzędowych typu ZUS czy skarbówka i urząd pracy (ale mogę się mylić bo jeśli chodzi o sprawy urzędowe to jestem ułomem) meldunek jest potrzebny. Nie chcę jeździć kilkadziesiąt kilometrów jak mnie wezwą coś podpisać i wolę mieć urzędy "na miejscu". Jeśli nie jest to konieczne do spraw urzędowych to oleję.
Generalnie chciałam załatwić meldunek z powodów jw. i urząd pracy, żeby mieć