Wpis z mikrobloga

Katalogujecie w jakiś sposób swoje rośliny?
W sobotę robiłam jesienne porządki, żeby przygotować kakti do zimowania. Przy okazji spróbowałam zrobić spis powszechny moich kaktusów i sukulentów. Zliczyłam 43 doniczki, ale równocześnie uświadomiłam sobie, że nie pamiętam jakiejś połowy nazw gatunkowych.
Używacie jakichś konkretnych tabliczek, naklejek, plakietek, żeby spamiętać wszystkie posiadane gatunki?
Szukam protipu, który nie rzuca się w oczy. ʕʔ

#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
  • 12
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: ja używam takich patyczków jak do lodów. Z przodu piszę nazwę, a z tyłu krótka ściągawka z symbolami (czy lubi zraszanie, jak często podlewać, jakie temp lubi etc). Żeby nie gniło to część, która jest w ziemi jest zalakierowana werniksem. Takie naturalne drewienko ładnie wygląda z roślinką ʕʔ
Pobierz wellfcuk - @wysuszonyszkieletkostny_czlowieka: ja używam takich patyczków jak do lodó...
źródło: comment_1634140456blWLUkSmNKsybWz16OSeE5.jpg
@kawazrana: ok 50, ale powtórek nie podpisuje :) Zazwyczaj siadam do tego co jakiś czas i podpisuję, dzięki temu też dowiem się o konkretnych wymaganiach danej roślinki (tak, ja z tych co najpierw kupują, a potem się martwią :D)