Wpis z mikrobloga

#samochody #autodna #otomoto #pytanie #vin

Czesć,
Czy jest się czym przejmować? Toyota Yaris. Nic nie widać, auto było na przeglądzie i mechanik zachwycał się jak zadbane. Na gov nic nie widziałem, a VIN w autoDNA sprawdziłem po fakcie.

2021-03
ODNOTOWANO SZKODĘ NA POJEŹDZIE
Kraj: NIEMCY
Kwota: 5000 - 7000 EUR
  • 14
@chaberr: Mniej więcej o to mi chodzi, nic o samochodzie nie napisał a pyta czy jest się czym przejmować. Inaczej wyglada to z Yarisem z 2002 roku a inaczej z 2021 na pełnych ledach itd. W autoDNA często jest tez zaznaczone na grafice co było robione a tu nic.
@chaberr: Odniosłem się do swoich wcześniejszych odpowiedzi, sorry, nie zachowałem ciągu logicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) chłop zadaje pytanie „czy jest się czym przejmować?” nie pisząc nic o aucie. Inaczej wyglada taka wartość uszkodzeń na Yarisie z 2002 roku a inaczej na Yarisie z 2021 z bajerami typu światła led. I dalej, ze raporty z autoDNA często pokazują miejsca uszkodzeń/napraw a tu nic o tym nie ma.
@LuxikT: Dlatego pytam. To pierwsze auto. AutoDNA sprawdziłem, ale nie ma tam nic poza adnotacją że zdarzenie miało miejsce. Na gov nie było żadnej informacji. Gdybym wiedział co jest potrzebne, to bym napisał. ()
który rok tego auta?


@chaberr: 2010r. Pierwsza rejestracja miała miejsce 2011.03 Szkoda miała miejsce w tym roku. Byłem na stacji przed zakupem, a z ojcem oglądałem auto. Nic nie znaleźliśmy. Przeciwnie. Wyjątkowo zadbane.
sprawdz czujnikiem do lakieru


@chaberr: Gdy tylko będę miał dostęp.

Dziwnie to wygląda, ale się nie znam. Szkoda została wyceniona na cenę auta, a testy przeszło i nikt nic nie widział.
Napiszę jak będę wiedział coś więcej.
@Shirde-_-: Są szkody całkowite i „szkody całkowite”. W tym przypadku, jak słusznie pisze @chaberr mógł być uszkodzony np zderzak, lampy i np strzelona poduszka i pas i naprawa była nieopłacalna dla ubezpieczyciela i wygodniej było zrobić „szkodę całkowitą”.