Wpis z mikrobloga

@ilem: które zwierzęta hodowlane potrzebują ponad 22 tys litrów wody do wyprodukowania 1kg białka? Zawartość białka w wieprzowinie to jakieś 20%, więc wychodzi 5 kg mięsa i 22 tys litrów wody. Jak? :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@ilem: no na pewno będę rezygnował z mięsa żeby tylko trochę mniej CO2 do atmosfery wydalić a bogaci latają sobie helikopterami czy czymkolwiek chcą i w dupie to mają xD
  • Odpowiedz
@ilem: ehh pamiętam jak teraz gdy z ojcem oglądaliśmy o tym dokument na discovery z 15 lat temu tl;dr owady to być może nasza przyszłość przy obecnym tempie wykorzystywania zasobów, mam nadzieje że za 30lat przypomnę sobie jaki niechybny i szybki koniec przewidywałem naszej cywilizacji i jak będę się z tego sam śmiał, oby...
  • Odpowiedz
@sowiq: @ilem: Rozgryzłem to mianowicie chodzi o zużycie wody potrzebnej do wyprodukowania najpierw tej paszy (rośliny pastewne) dla świni na przykład. Dlatego na 1kg świni to 6000 litrów wody ale oni liczą wodę potrzebną dla uprawy jedzenia dla tej świni i plus te hmm kilkaset? litrów lub mniej co świnia sama też pije.
  • Odpowiedz