Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, różowa została oszukana i przelała pieniądze blikiem plus na numer konta. Dostała telefon, że ktoś włamał się na jej konto i musi przenieś się na nowy numer rachunku. Dzwoniła do banku, ale tylko mogła zrobić reklamację. Da się coś z tym zrobić? Jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy? Pomoże ktoś? #oszukujo #niebezpiecznik #oszustwo
  • 10
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@kurnick: Kasa raczej nie wróci. Poszła na konto słupa, który nic nie ma poza długami.
Jak macie czas to można zgłosić oszustwo na milicji i albo dostać umorzenie za jakiś czas albo miłą niespodziankę z wyrokiem skazującym. Ja takie pismo dostałem po sześciu latach po tym jak koleś wydymał dwie setki ludzi na Olx za kasę od 60 do 300 zł. 24 lata, dziecko na koncie, brak wykształcenia i majątku.

Nigdy
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 1
@kurnick: Jak na blika to gówno bank zrobi. Różowa sama potwierdzała przelew. Nikt jej nie zmuszał.

Jak na konto to teoretycznie bank może właściciela drugiego konta poprosić by oddał co nie jego, ale on nie ma obowiązku tego zrobić, a w sądzie powie, że wszystko przejadł i przepadło.
@siwy-vip kwota nie jakaś astronomiczną ale konto uszczuplone. Nie mogę zrozumieć jak ona potulnie wszystko robiła co gość kazał. Proszę zmienić limity - już zmieniam. Proszę zaakceptować polecenie płatności blikiem - proszę bardzo - wypłata z bankomatu. Proszę zrobić przelew ekspresowy - już robię. Dostała jakaś śmieszną umowę i to jej wystarczyło.
@kurnick: cisnąć bank ile się da. Jak będą się migać to idziesz z tym do KNF. Banki sad pod nadzorem KNF. I jeżeli bank coś odwala (w szczególności jeżeli doszło do oszustwa) to KNF może żądać wyjaśnień. Ogólnie banki nie lubią KNF i robią wszystko aby to ogarnąć jak najszybciej.