Wpis z mikrobloga

Siema ogrzewaniowe świry. Temat jest taki że mam ogrzewanie gazowe, takie standardowe piec + grzejniki z wodą w środku. Od dłuższego czasu nie było to używane, i na dniach prawdopodobnie będzie trzeba je odpalić. Instalacja na tyle na ile wiem generalnie jest szczelna, ale na pewno będzie trzeba odpowietrzyć.

I tutaj pojawia się problem, bo taki standardowy odpowietrznik który znam i wiem jak działa, to jest tylko na 3 grzejnikach w mieszkaniu. Pozostałe mają jakiegoś takiego grzyba, który podejrzewam jest odpowietrznikiem automatycznym(?). Jak się tego w ogóle używa? Na wierzchu tego grzybka jest taka nakrętka(to zaznaczone na zdjęciu w 1 komentarzu), można ją całą odkręcić. Na czas odpowietrzenia trzeba to wykręcić, czy mam być dokręcone?

Druga kwestia to brak pokrętła od zaworu(zdjęcia w kom 2 i 3), sam zawór jest strasznie dziwny bo nie jest na górze kwadratowy, tylko okrągły, więc nie bardzo mam pomysł jak go w razie czego kombinerkami obrócić, trzeba złapać za ten sześciokąt, czy jak to działa? xD

Z góry dzięki za pomoc ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ogrzewanie #kaloryfer #hydraulika #remonty #remontujzwykopem #instalacjagrzewcza #niewiemjaktootagowac
Zgrywajac_twardziela - Siema ogrzewaniowe świry. Temat jest taki że mam ogrzewanie ga...

źródło: comment_1633870140cDa7YXuNHkVlx1WKoMzIh5.jpg

Pobierz
  • 55
@Anoniemamowy:

1 zdjęcie to zawor automatyczny, nic nie musisz robic w takim przypadku

W jakiej pozycji ma być ta nakrętka? Odkręcona czy przykrecona?

Drugie zdjęcie to zawor do zakręcania grzejnika tylko bez tej główki plastikowej

To wiem, ale która część w nim jest ruchoma? Główki plastikowej nie ma i nie będzie, bo została zniszczona w trakcie remontu, i chciałbym to sobie kombinerkami ładnie odkręcić, tylko że w normalnych zaworkach to na
@janek_tokarski:
Nie wiem za bardzo jakiego fachowca szukać, to sprawa dla hydraulika czy gościa od pieców? Sama zasada działania raczej wydaje się banalna, i bym ogarnął, ale nie znalazłem w necie tutoriali z akurat takimi odpowietrznikami jak u mnie są i nie wiem za bardzo jak to obsługiwać, no i zawór nietypowy. Co do zalania to raczej nie ma wielkiego ryzyka, to nie jest instalacja dla całego pionu tylko w samym
@wypokowy_expert:

jak nie używana od roku, to co się stało w zimę? było grzane czym innym?

Tja, w dużym skrócie to ostatni najemca był mocno "dziwny" i wstawił sobie grzejnik elektryczny zamiast odpalić grzanie gazem xD

Na zdjęciu nr 2 jest zawór z urwanym mocowaniem pokretl

Jak to urwanym ( _) Czyli cały zawór trzeba wymieć bo w tym konkretnym brakuje tego kwadratu na górze?
poprzedni najemca był idiotą i używał farelki xD


@Zgrywajac_twardziela: Patrząc na zdjęcia tej instalacji i informacji, że ogrzewane to jest gazem, to po pierwszym miesiącu przeprosisz poprzedniego najemce za nazwanie go idiotą i sam kupisz farelkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: zaczynasz troche od dupy strony. Jaki masz piec? Instalacja otwarta czy zamknięta?

Ja bym uzupełnił wodę w zależności jaka instalacja. Wlaczylgrzanie a dopiero później martwił się odpowietrzaniem o ile w ogóle będzie potrzebne.

Tych głowic jeśli chcesz już grzać to najlepiej nie ruszaj, bo jak zaczniesz tym kręcić to będzie fontanna. Użytku jak jest a do ewentualnej wymiany urwanych termostatów przymierz się na wiosnę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@galonim:


Patrząc na zdjęcia tej instalacji i informacji, że ogrzewane to jest gazem, to po pierwszym miesiącu przeprosisz poprzedniego najemce za nazwanie go idiotą i sam kupisz farelkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo?

@Zgrywajac_twardziela: bo pewnie wpierd*** ten piec gazu jak najęty. Zwłaszcza jak to jak to jakiś stary gierkowski nieocieplony klocek ( ͡° ͜ʖ ͡°)