Wpis z mikrobloga

@Saeglopur: a jakie samochody polecacie z fabrycznym lpg albo jakieś które mało pala, bo bardzo duzo jezdze, a przy obecnych cenach benzyny wychodzą olbrzymie kwoty
@lubiep: aktualnie jazda na lpg jest droższa niż dieslem 1.6
Żeby jazda na lpg miała sens, musi spaść poniżej 2,5zł

Niestety lpg dostatnie po dupie, co w dzisiejszych czasach mnie dziwi, bo jest paliwem bardzo ekologicznym.
aktualnie jazda na lpg jest droższa niż dieslem 1.6

Żeby jazda na lpg miała sens, musi spaść poniżej 2,5zł


@cacyyy: Mówisz?
Średniej wielkości auto pali średnio 10l lpg po ~3pln czyli wychodzi 30pln na 100.
Klekot ile? ~6.5l po 5.50pln 36pln na 100km.

Plusem diesla jest możliwość ogarnięcia tańszego paliwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: bo zbiornik jest za mały i ogranicza pojemność zbiornika na normalne paliwo
w rzeszowie masz jedna stację paliw na cng i jakąś multiplą czy innym doblo po zatankowaniu gazu do pełna nie wystarczyłoby ci go nawet na dojechanie do krakowa i z powrotem a różnica w cenie paliwa tego nie rekompensuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: akurat w moim przypadku to wygląda inaczej, i ja to widzę bardziej pozytywnie.
Ibiza 2018 tgi 1.0 95 koni. Na zbiorniku (13 kg) robię ~350 km za które płacę ~15 euro (1 kg za ~ 1.40 euro).
Pb95 jest za ~1.70 euro...

Auto małe więc mało pali, jeżdżę przepisowo bo w Skandynawii bym zbańczył na mandatach, dojazdy tylko do pracy oddalonej o parędziesiąt km i 2 staje cng w okolicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: ja #!$%@? człowieku, rozumiesz co się do ciebie mówi? #!$%@? mnie interesuje jak to wygląda w skandynawii skoro ceny paliwa w p0lsce mają zupełnie inne proporcje a stacji gdzie możesz zatankować cng masz może ze 20 na cały kraj
jeśli chciałeś się pochwalić że mieszkasz w s k a n d y n a w i i i masz 3-letnie auto to gratuluję i bardzo dziękuję za tę garść bezcennych