Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi, którzy wieszczą krach z powodu Evergrande. Dlaczego Waszym zdaniem rynek tego jeszcze nie wycenił? Przecież to jest powszechna informacja. Sam śmieję się z pasty że wszystko jest w cenie, ale o Evergrande to już chyba wszystko wiadomo?

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@card_man: Ja nie wiem, ale myślę, że gdyby to był w większości kapitał zagraniczny to by się wycofał całkowicie. Jeżeli natomiast dużą część udziałów mają Chińczycy to oni nie wycofają się tak szybko, bo wierzą, że spółka zostanie uratowana.
  • Odpowiedz
@aaadam91 no a co się stało? Spółka rok temu miała 20$ za akcję a obecnie jest 2$ więc spadek jest potężny spowodowany wycofywaniem kapitału... Pytanie co jeśli sprzedali połowę... Sprzedawać całość z 90% strata? Druga sprawa jest taka, że ktoś musi być chenty na zakup tych akcji
  • Odpowiedz
@card_man: nic nie wiadomo. Nie idzie oszacować ceny tego. Tak samo jak rynek nie wycenił powszechnej znanej informacji ze obligacje subprime są niewypłacalne aż do momentu upadku lehmana. Rynek nie potrafi wyceniać tak wielkich zdarzeń z wyprzedzeniem. Zreszta w 2001 tez było wiadomo ze dotcomy to scam aż do upadku enronu. Rynek jest zwyczajnie nieefektywny w takich sytuacjach i jak coś pęknie to wpada w panikę a nie realnie wycenia.
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: cena akcji to żaden problem. Pryszcz na rynku. Gorzej z efektami w realnej ekonomii chińskiej. Rynek już wycenia upadek spółek deweloperskich w Chinach i upadające banki, ale tylko lokalnie. Nie jest powszechna informacją kto jakie ma powiązania i kto jeszcze upadnie ale będzie tego sporo.
  • Odpowiedz
Pytanie do ludzi, którzy wieszczą krach z powodu Evergrande.


@card_man: Drugi deweloper również nie wykupił obligacji. Odpowiedz sobie na pytanie czy krach na nieruchomościach w Chinach będzie większy niż ten w USA w 2008 roku?
Poza tym ciąg skutków dokładnie taki sam...
  • Odpowiedz