Wpis z mikrobloga

@FulTun: Hę? https://balta.pl/produkt/wentylator-cpu-silentiumpc-fera-5/ 129 zł

@czemuloginmabycpusty2: Zestaw będzie działać. A jak zadziała BF2042, który obecnie jest w becie i ma spore problemy z optymalizacją raczej nikt Ci nie powie. Jeśli masz czas to polecałbym polować na poszczególne części na pepperze, wyjdzie taniej. Obecnie dysk na amazon.de jest za 365 zł, pamięć za 320 zł, na x-komie A2000 też był taniej, mogę zresztą odsprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°
@FulTun: 69 zł w Balta, 65 zł w x-kom. Zresztą co ma cena dużo słabszego Spartana do listy OPa? Chce Ferę 5, niech bierze Ferę 5, nawet za 125 zł to świetne chłodzenie cena/jakość, wystarczy na długo i będzie cicho. Przy czym oczywiście można taniej, na promocjach bywało za 100, czy nawet 80 zł (te oczywiście znikały błyskawicznie).
Mam i9 i na Spartanie 24 °C.

35 do 42 °C w far cry 5.

Jak by ryzena montował to rozumiem tak wydajne bydle ale przy intelu.? Fobia i procek bez swojej temperatury pracy jebnie.¯_(ツ)_/¯


@FulTun: A przy realnym pełnym obciążeniu? Bo oczywiście jak i9 sparujesz z jakąś słabą kartą, to będzie w grze chodziła na 15%. Ta i9 jak się domyślam z limitem, nie na płycie z chipsetem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FulTun: a wiesz o ile taniej mógłby kupić i3 zamiast tej i5? XD
Poza tym czy ty mierzysz temperatury w Idlu? To ja sobie na boxowym chłodzeniu ustawię wentylator na 100% i też będzie mało xD

@czemuloginmabycpusty2: będzie OK, co do BFa to ciężko powiedzieć bo póki co to gra zabija streamerom procesory a nie karty, ale sądzę że na low jednak powinno jako tako śmigać, pogoogluj jak chodzi z
@Jan_K: Rozumiem sens i że w grę wchodzi podkręcanie pewnie ale temat opiewał na cenę. moim zdaniem jet przepłacenie i z zaoszczędzonych cebulek można dokupić chlodzonko do sekcji zasilania. Takie moje zdanie ekonomiczne a co zrobi sam zainteresowany to mnie rybka.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja wywaliłem oryginalny wentylator zasilacza i wstawiłem tam wentylator Sigma sterowany z płyty , w kompie mam tak zimno że można browary chłodzić
Ale zestaw jest przepłacony o Panie.


@FulTun: Przepłacony względem czego? Bo to raczej części o całkiem dobrym stosunku cena/wydajność. Sama cena w x-komie zazwyczaj jest taka sobie, w morele bywa taniej, w komputroniku drożej, a najlepiej składać na pepperze. Oczywiście do RX 570 to overkill, ale zakładam, że OP zamierza w przyszłości zmienić kartę. No i faktycznie póki co ten BF2042 mocno obciąża procki, więc akurat 6/12 jest raczej wskazane.

Ja