Wpis z mikrobloga

Tyle są właśnie warte studia w tym kraju.
Przebimbać by mieć papierek i elo.
Uważam że każdy co ma coś w głowie i jest w miare obrotny, zamiast iść na studia powinien zacząć pracować.
Przez te 5 lat które straciłby na papierek mógłby rozwinąć i siebie i firmę.
Pracując dla kogoś jedynie czego się dorobisz to garba.
Gość niby magister inżynier a wyjeżdża do UK i robi na magazynie za najniższe pieniądze.
Wraca do kraju bo w końcu ma papier i jedyne gdzie go zatrudniają z jego wykształceniem i doświadczeniem to praca za minimalną krajową.
Na co narzeka? Nie na to że nic nie potrafi, tylko że nie płacą mu więcej
Wołam od razu @HypnoSq bo może to zarzutka i się złapałem.
#polska #uk #praca #pracbaza #studia #studbaza
MrBeast - Tyle są właśnie warte studia w tym kraju. 
Przebimbać by mieć papierek i e...

źródło: comment_16337719570u2wzDbkygQj8OYrxvUd5K.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
Człowiek mądry po szkodzie. Sam żałuję, że nie wziąłem się za ostrą pracę i odkładanie pieniędzy aby coś sobie rozchulać, bo wcale wiele nie potrzeba by na działalności mieć te mityczne wykopowe 15k, ale cóż :^
  • Odpowiedz
@MrBeast: W każdym kraju tak jest. Żeby studia miały sens w dzisiejszych czasach to trzeba spełnić 2 warunki: solidny kierunek i łapanie się na staże/prace na pół etatu w trakcie studiów. Studentów, którzy spędzają 5 lat na przemęczeniu studiów i balangach/piwniczakowaniu jest od c**ja więc nic dziwnego, że pracodawcy szukają kogoś z czymś więcej niż „tytuł mgr inż” w CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja osobiście siekam
  • Odpowiedz
@MrBeast Zrobiłem te studia ponieważ by wykonywać mój zawód i mieć możliwość ubiegać się o odpowiednie pozwolenia muszę je mieć. Odkąd wróciłem pracuje w zawodzie i cały czas się rozwijam, co jest fajne. Wyjeżdżałem do UK podczas studiów by sobie dorobić, jak wielu studentów których poznawałem na tychże magazynach. Mam porównanie co do życia tu i tam i trochę mi szkoda, że pomimo tego że wykonuje zawód inżyniera do którego wymagane są
  • Odpowiedz
Właśnie to prawo tak nie bardzo, w Niemczech sporo absolewentów prawa ma jeszcze gorzej niż w pl, więc to nie tylko problem konkretnego kraju.


@djtartini1: Jeżeli nie jesteś kolejnym wielkim karnistą, który jedyne co chciałby robić to bronić morderców i gangusów (czego oczywiście nie będziesz robić, tylko będziesz klepać urzędówki), to w korpo i finansach można zarabiać naprawdę dobre pieniądze. Mało który student prawa ma minimalne chociażby pojęcie o rynkach kapitałowych
  • Odpowiedz
Przez te 5 lat które straciłby na papierek mógłby rozwinąć i siebie i firmę.


@MrBeast: Protip: można studiować, pracować i się rozwijać. Ci debile tego nawet nie sprawdzają!

Pracując dla kogoś jedynie czego się dorobisz to garba.


@MrBeast: Pracując dla siebie możesz się dorobić #!$%@?, depresji, długów i nerwicy, a i tak wyjdziesz na zero. Wyobraź sobie, że nie każdy biznes się udaje, nawet ludziom inteligentnym. A przy własnej firmie
  • Odpowiedz
@MrBeast:
'Przez te 5 lat które straciłby na papierek mógłby rozwinąć i siebie i firmę.'

Tak, tak, w Polsce zdecydowanie brakuje handlarzy paróweczek ze snu Korwina.

Skończ ludziom wmawiać co powinni zrobić, bo znajdzie się tysiąc innych, którzy po przeczytaniu skrótu twojego życiorysu pukaliby się w głowę.
  • Odpowiedz