Wpis z mikrobloga

#zycietruckera
Mirki pytanie . Zacząłem pracę w pierwszym samodzielnym kursie rozwaliłem naczepę (PrzywLilem prawym przednim narożnikiem na parkingu) naprawa 3 tysiące na mój koszt. Jakie jest wasze zdanie w tym temacie .

Kto powinien pokryć koszty

  • Kierowca 30.0% (18)
  • Szef 70.0% (42)

Oddanych głosów: 60

  • 42
  • Odpowiedz
Raczej powinni po premii pojechać Ci, jakąś naganę dać itp W normalnych firmach tak to działa. Ja w pierwszym kursie rogiem naczepy zdjąłem bramę, spisaliśmy oświadczenie i elo, poszło z OC.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mrrilb: jezeli będą chcieli Cie obciązyc to wymagaj noty obciążeniowej. Bo znam fujary co nie dość ze z kierowcy zdzierają to jeszcze z ubezpieczalni biorą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mrrilb: pokaz fotę, zobaczymy czy na pewno 3 tysiące. Jeśli będzie chciał obciążyć to nie czekaj na nic tylko składaj wypowiedzenie i szukaj następnej roboty
  • Odpowiedz
składaj wypowiedzenie bo on i tak z ac wyciągnie kaske


@Maverq: ale wiesz, że szkody z AC to zwiększone składki i AC wyciągnie kaskę z niego?

Po to się obciąża kierowców za ewidentne głupoty / nie uważanie, żeby nie ruszać AC.
  • Odpowiedz
@eloyard: ale wiesz że ja w dupie mam wysokość składki AC jaka płaci szef? Poza tym świadomie zatrudnił świeżego kierowcę to niech bierze na siebie błąd młodego a nie pajacuje. Pomijam fakt że uderzenie narożnikiem naczepy nie jest jakaś głupotą tylko prostym błędem który się zdarza.
  • Odpowiedz
@i-kamieni-kupa:

ale wiesz że ja w dupie mam wysokość składki AC jaka płaci szef?


A szef ma w dupie co o nim myślisz, no i co w związku z tym? ¯\_(ツ)_/¯

Poza tym świadomie zatrudnił świeżego kierowcę to niech bierze na siebie błąd młodego a nie pajacuje.


https://arkana-lex.eu/porady/jakie-konsekwencje-ponosi-pracownik-za-uszkodzenie-mienia-firmy.html
https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/uszkodzenie-samochodu-sluzbowego-przez-pracownika_pr-4196.html

Pomijam fakt że uderzenie narożnikiem naczepy nie jest jakaś głupotą tylko prostym błędem który się zdarza.


Narożnik naczepy to potencjalnie 2 ściany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erni13: może czy nie, znam przypadki gdzie brał i u mnie w tej robocie co sie teraz przyjąłem podobno też tak jest. Mam andzieję, że nie będe sie musiał o tym przekonywac. Ale na 99% przypadków jak powiesz ze spoko ale chcesz note obciążeniową to im się magle zmienia i nie ma tematu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erni13 jak Niemcy zaczną płacić polskim firmom stawki niemieckie, to pewnie też pracodawcy będą lać na większość drobnych szkód, bo utrata nawet lekko słabego pracownika / młodego do przyuczenia będzie zbyt łatwa i zbyt problematyczna. W tej chwili koszty szkód mogą spokojnie zeżreć zysk jak kierowcy nie widzą problemów w jebnięciach wykluczających tabor z użytku ¯\(ツ)/¯ Już teraz są firmy które mogą to przełknąć bez obciążania kierowców, także jak się
  • Odpowiedz
@eloyard: Czyli firmy dla których uderzenie tego typu potrafi zniwelować cały zysk biorą swiezakow? XD

Po zdaniu prawka, na pierwszej rozmowie o pracę w Niemczech szef powiedział, że to normalne, że w coś się uderzy czy coś przerysuje i żebym się nie martwił. Za to są firmy które odrazu mówią, że chcą kierowców z doświadczeniem i nie ma tematu.
Może właśnie tym się różnią polscy przedsiębiorcy od niemieckich ( ͡º
  • Odpowiedz