Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wymusiłem pierszeństwo, zastanawiam się czy gdyby doszło do wypadku byłaby to moja wina czy wspólna.
Otóż, kierowałem zielonym pojazdem, zatrzymałem się na strzałkach i zauważyłem że żółte auto skręca w lewo, zakręt ostry więc pewnie zatrzyma ruch, a ja w tym czasie pojadę. Ruszyłem, przejechałem 2 metry i ostro zahamowałem, zatrzymując się przed drogą. Otóż czerwony, objechał żółtego, trochę jadąc po przystanku, trochę po piasku z pełną prędkością, po czym jak zobaczył że ruszam to zatrzymał się przed moją drogą. Ja czekałem bo chciałem mu ustąpić ale on też się zatrzymał i mi ustąpił. Pytanie czyja wina? Moja czy wspólna?
#ruchdrogowy #samochody #prawojazdy #motoryzacja
Hakunamatata57 - Dzisiaj wymusiłem pierszeństwo, zastanawiam się czy gdyby doszło do ...

źródło: comment_1633611135Rh1SUTTzyqB1agp3ZDD2kK.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: znak A-7 czyli "ustąp pierwszeństwa" nakazuje ustąpienia pierwszeństwa pojazdom poruszającym się drogą z pierwszeństwem - nieważne czy jadą przepisowo czy nie czy swoim pasem czy pod prąd czy chodnikiem. Jedyną kwestią jest to czy ten piach był częścią drogi czy nie
  • Odpowiedz
Jeśli nie był, to obaj się włączaliście do ruchu, a Ty byłeś z jego prawej.


@Acri: xDDD. Zwlaszcza smieszne jest jesli chodzi o tego zielonego, ktory jechal ULICA.
  • Odpowiedz
dlaczego? wyprzedzanie kierującego skręcającego w lewo może się odbywać z prawej strony


@ks2m: Nie wiem jak to jest z przepisami, ale z doświadczenia mojego to wygląda tak, że jak dwa naprzeciw siebie jadące samochody chcą skręcić w lewo i ty jednego z nich chcesz wyprzedzić z prawej, to masz przesłonięte pole widzenia i pojazd z na przeciwka może rozpocząć skręcanie podczas gdy ty chcesz jechać. Ogólnie dość łatwo wtedy o kolizję.
  • Odpowiedz
@wojniz a w życiu. Był przypadek wyprzedzania ciężarówki na skrzyżowaniu przy nadmiernej prędkości, facet skręcał w prawo i sąd (slusznie) uznał jego winnym. Na Stop Chamie było z rok temu z materiałami w odnośnikach.
  • Odpowiedz